Grzegorz Krychowiak trzecim najgorszym transferem w ostatnich 20 latach. "Wielki niewypał"

Grzegorz Krychowiak znalazł się na podium w ranking najgorszych transferów Ligue 1 w ostatnich 20 latach. Zestawienie to przygotował magazyn "France Football".
Zobacz wideo

Grzegorz Krychowiak ubiegły sezon miał bardzo udany w Rosji. Jego występy w Lokomotiwie Moskwa były oceniane pozytywnie, a Polak wybrany został najlepszym pomocnikiem ligi. Krychowiak odbudował się po słabszym okresie, gdy grał mało w PSG, a później w West Bromwich Albion. Francuzi jednak o nim nie zapominają.

"France Football" umieściło Krychowiaka na podium w ranking najgorszych transferów Ligue 1 w ostatnich 20 latach. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął Lucasa Severino. Brazylijczyk w 2000 roku przeniósł się za 21 mln euro z Atletico Paranense do Rennes. Miał być "nowym Ronaldo", ale kompletnie rozczarował. Wyżej od Krychowiaka znalazł się też Yoann Gourcuff, który w 2010 roku przeszedł z Bordeaux do Lyonu za 22 mln euro.

"Okazał się wielkim niewypałem"

Krychowiak latem 2016 roku zamienił Sevillę na PSG. Transfer ten kosztował paryski klub 30 mln euro. Wydało się, że w stolicy Francji Polak może się przebić, bo nowym trenerem zespołu został wówczas Unai Emery, który znał naszego zawodnika z Hiszpanii. Reprezentant Polski nie był jednak w stanie wygrać rywalizacji na środku pomocy i grał w PSG bardzo mało. W lidze francuskiej wystąpił w zaledwie 11 spotkaniach. - Jego transfer okazał się wielkim niewypałem. Nie zdołał zastąpić Thiago Motty w Paryżu. PSG to były dla niego za wysokie progi - napisali dziennikarze "France Football".

Tuż za Krychowiakiem w zestawieniu najgorszych transferów ostatnich 20 lat znaleźli się m.in. Bixente Lizarazu (Marsylia, 2004), Wesley Sneijder (Nice, 2017) i Nicolas Anelka (PSG, 2000).

Więcej o: