Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lionel Messi może zostać zdyskwalifikowany nawet na dwa lata

Lionel Messi może zostać zdyskwalifikowany nawet na dwa lata za swoje słowa po meczu Argentyny z Chile (2:1). Argentyna zajęła trzecie miejsce na tegorocznym Copa America.

Wszystko zaczęło się od sytuacji z 37. minuty spotkania Argentyny z Chile. Lionel Messi przegrał pojedynek z Garym Medelem o piłkę. Po chwili obaj piłkarze starli się ze sobą, a sędzia Mario Diaz de Vivar postanowił wyrzucić obu zawodników z boiska. Jego decyzja była bardzo trudna do zrozumienia. Sędzia w raporcie meczowym uzasadnił ją następująco: "Użycie słów i/lub gestów wyzywających, obrażających lub poniżających, prowokujących przeciwnika, gdy piłka nie znajdowała się w grze. Wymierzanie mocnego uderzenia w ramię rywala".

Zobacz wideo
Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku. Brazylia mistrzem? Bez wątpliwości. Niestety, uważam, że to zostało zorganizowane pod nią. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol

- powiedział wściekły Messi po spotkaniu i dodał, że "wystarczyłoby po żółtej kartce dla obu, ale widać to, co powiedziałem wcześniej [o fatalnym sędziowaniu w półfinale z Brazylią, i że Brazylia w jakiś sposób ustawia pod siebie turniej CONMEBOL- przyp. red] zostawiło ślad".

Lionel Messi może zostać zawieszony nawet na dwa lata

CONMEBOL (Południowoamerykańska Federacja Piłki Nożnej) wydało oficjalne oświadczenie, odpowiadając na zarzuty Messiego. - W piłce nożnej czasami wygrywasz, a czasami przegrywasz. Akceptowanie wyniku spotkania z szacunkiem jest podstawową zasadą fair play. To samo tyczy się decyzji sędziów, którzy są ludźmi i nigdy nie będą perfekcyjni - napisano w oświadczeniu dodając, że zachowanie Messiego było "nie do zaakceptowania". Zasady CONMEBOL zakazują obrażania federacji i podległych jej instytucji w jakikolwiek sposób. Jeśli przeciwko Messiemu zostanie wszczęte postępowanie, to Messiemu grożą nawet dwa lata zawieszenia - opuściłby w ten sposób eliminacje mistrzostw świata 2022 oraz Copa America 2020 (zostanie rozegrane w Argentynie i Kolumbii).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (42)
Lionel Messi może zostać zdyskwalifikowany nawet na dwa lata
Zaloguj się
 • sacc77

  Oceniono 30 razy 26

  Po obejrzeniu kontrowersyjnej sytuacji można i należy stwierdzić jedno - Messi wyleciał z boiska za głupotę sędziego.

  Wyraźnie widać, że był stroną pasywną, atakowaną, domniemuję, że specjalnie ręce trzymał wysoko podniesione by było widać, wyraźnie widać, że nie zachowuje się w sposób agresywny, że jest stroną bierną, atakowaną.

  Jeżeli do tego uwzględnić, "cuda" z sędziowaniem w meczu półfinałowym wówczas można i należy stwierdzić, że Messi ma absolutną rację: mistrzostwa były ustawione pod wygraną Brazylii.

  Jeżeli to nie jest sportowa korupcja - to co nią jest?
  .

 • aa1000

  Oceniono 20 razy 20

  ""Lionel Messi może zostać zawieszony nawet na dwa lata""
  A co z sędziami, ludźmi którzy wyznaczyli beznadziejnego arbitra?

 • gawithh

  Oceniono 19 razy 19

  Mają VAR i piszą, że sędziowie sa ludźmi i nigdy nie będą idealni? Czy oni w ogóle z niego umieja korzystać?

 • marek804

  Oceniono 17 razy 15

  Messi powiedział prawdę i niestety za nią zostanie ukarany, a sędzia dalej będzie drukował spotkania. Niestety VAR nie jest w stanie rozwiązać takich problemów ponieważ sędzia boiskowy może go ignorować. Dopóki jest to możliwe, będzie dochodziło do oszustw. Powinno się wprowadzić obowiązek reagowania sędziego na sygnały z VAR-u.

 • jackie53

  Oceniono 14 razy 14

  Nie można karać KOGOKOLWIEK za to, że mówi prawdę - chyba że obecnie w Polsce.

 • kalowiec

  Oceniono 16 razy 14

  Messi na pewno tym się przejął, brawa za słowa prawdy!

 • jethro21

  Oceniono 9 razy 9

  Przede wszystkim wywalenie go z boiska za to ,że kilka razy ruszył na niego "kogucik" z Chile to juz była farsa a kroki , które maja ponoć podjąć to farsa do sześcianu

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 9 razy 9

  "...To samo tyczy się decyzji sędziów, którzy są ludźmi i nigdy nie będą perfekcyjni" - to kazdy wie, lecz jesli pilkaez popelni blad jest karany, a sedzia jak popelnia blad nie jest karany. To nie sa zasady FP.

 • fakej

  Oceniono 10 razy 8

  Czy jak sędzia jest przygłupem to nie można tego powiedzieć? O ile mi wiadomo dogmat nieomylności dotyczy tylko papieża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX