Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lionel Messi może zostać zdyskwalifikowany nawet na dwa lata

Lionel Messi może zostać zdyskwalifikowany nawet na dwa lata za swoje słowa po meczu Argentyny z Chile (2:1). Argentyna zajęła trzecie miejsce na tegorocznym Copa America.

Wszystko zaczęło się od sytuacji z 37. minuty spotkania Argentyny z Chile. Lionel Messi przegrał pojedynek z Garym Medelem o piłkę. Po chwili obaj piłkarze starli się ze sobą, a sędzia Mario Diaz de Vivar postanowił wyrzucić obu zawodników z boiska. Jego decyzja była bardzo trudna do zrozumienia. Sędzia w raporcie meczowym uzasadnił ją następująco: "Użycie słów i/lub gestów wyzywających, obrażających lub poniżających, prowokujących przeciwnika, gdy piłka nie znajdowała się w grze. Wymierzanie mocnego uderzenia w ramię rywala".

Zobacz wideo
Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku. Brazylia mistrzem? Bez wątpliwości. Niestety, uważam, że to zostało zorganizowane pod nią. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol

- powiedział wściekły Messi po spotkaniu i dodał, że "wystarczyłoby po żółtej kartce dla obu, ale widać to, co powiedziałem wcześniej [o fatalnym sędziowaniu w półfinale z Brazylią, i że Brazylia w jakiś sposób ustawia pod siebie turniej CONMEBOL- przyp. red] zostawiło ślad".

Lionel Messi może zostać zawieszony nawet na dwa lata

CONMEBOL (Południowoamerykańska Federacja Piłki Nożnej) wydało oficjalne oświadczenie, odpowiadając na zarzuty Messiego. - W piłce nożnej czasami wygrywasz, a czasami przegrywasz. Akceptowanie wyniku spotkania z szacunkiem jest podstawową zasadą fair play. To samo tyczy się decyzji sędziów, którzy są ludźmi i nigdy nie będą perfekcyjni - napisano w oświadczeniu dodając, że zachowanie Messiego było "nie do zaakceptowania". Zasady CONMEBOL zakazują obrażania federacji i podległych jej instytucji w jakikolwiek sposób. Jeśli przeciwko Messiemu zostanie wszczęte postępowanie, to Messiemu grożą nawet dwa lata zawieszenia - opuściłby w ten sposób eliminacje mistrzostw świata 2022 oraz Copa America 2020 (zostanie rozegrane w Argentynie i Kolumbii).

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ