Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sędzia uzasadnił czerwoną kartkę dla Messiego. Dziwne tłumaczenia arbitra

Leo Messi został w sobotę wyrzucony z boiska w meczu o trzecie miejsce na Copa America. Argentyńska gazeta "Clarin" dotarła do protokołu pomeczowego, w którym sędzia tłumaczy wyrzucenie obu piłkarzy z boiska. Mocno odbiega ono jednak od tego, co można było zobaczyć na stadionie.

Była 37. minuta meczu o trzecie miejsce w Copa America, gdy Leo Messi przegrał pojedynek z Garym Medelem o piłkę. Po chwili obaj piłkarze starli się ze sobą, za co sędzia Mario Diaz de Vivar postanowił wyrzucić obu zawodników z boiska. Jego decyzja była trudna jednak do zrozumienia. W raporcie pomeczowym pojawiło się jednak uzasadnienie tej decyzji. 

– Użycie słów i/lub gestów wyzywających, obrażających lub poniżających, prowokujących przeciwnika, gdy piłka nie znajdowała się w grze. Wymierzanie mocnego uderzenia w ramię rywala – napisał w raporcie sędzia, który argumentował tak wyrzucenie Messiego z boiska. 

Sędzia się tłumaczy po czerwonej kartce dla Messiego i Medela

W 37. minucie meczu o trzecie miejsce w Copa America, Leo Messi przegrał pojedynek z Garym Medelem o piłkę. Po chwili obaj piłkarze starli się ze sobą, za co sędzia Mario Diaz de Vivar postanowił wyrzucić obu zawodników z boiska.Messi jednak nie uderzał rywala, a na wideo widać również, że praktycznie się do niego nie odzywa. Co więcej, Argentyńczyk rozkłada nawet ręce i to Medel jest stroną atakującą.

Czerwona kartka dla Medela została uargumentowana w ten sposób: - Brutalnie uderzał przeciwnika klatką piersiową oraz głową. Koledzy musieli go powstrzymywać - pisze sędzia.

Wydaje się, że te tłumaczenia nie są do końca fortunne, a obaj zawodnicy zasłużyli po prostu na żółte kartki. Messi ma jednak inną teorię. - Wystarczyłoby po żółtej kartce dla obu, ale widać to, co powiedziałem wcześniej (o fatalnym sędziowaniu w półfinale z Brazylią, i że Brazylia w jakiś sposób ustawia pod siebie turniej CONMEBOL- przyp. red), zostawiło ślad - powiedział cytowany przez Mundo Deportivo.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (19)
Sędzia uzasadnił czerwoną kartkę dla Messiego. Dziwne tłumaczenia arbitra
Zaloguj się
 • jethro21

  Oceniono 6 razy 4

  Oglądając to w tv odniosłem wrażenie ,że Chilijczyk zachowywał się jak młody kogut i jesli już to on powinien wylecieć a Messi żółta. Watpie aby sędzi słyszał co " miłego" mówili sobie panowie

 • Mateusz Piesik

  Oceniono 3 razy 1

  Medel zasłużył na czerwień i to bez wątpienia . Messi co najwyżej żółta jak już . No ale cóż..

 • orzeszek yt

  0

  Pełna amatorka ten sędzia to do dupy Messi powinien dostać najwyżej żółtym

 • niktalboktos

  Oceniono 2 razy 0

  Messi ma oczywiscie rację ale co z tego....

 • j7f3

  0

  Idę się wysiusiać

 • robertw18

  Oceniono 2 razy 0

  Powinno się zabronić używania głupawego "i/lub". W logice wystarczają negacja, koniunkcja i alternatywa, żeby wyrazić zasadnicze powiązania logiczne i żadnego "i/lub" nie trzeba. Jeśli ktoś używał słów i czynów, to po co jakieś "lub"? Gość chce karać i nie wie, za co? Za jedno lub drugie?
  "– Użycie słów i/lub gestów wyzywających, obrażających lub poniżających, prowokujących przeciwnika, gdy piłka nie znajdowała się w grze. Wymierzanie mocnego uderzenia w ramię rywala – napisał w raporcie sędzia, który argumentował tak wyrzucenie Messiego z boiska. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX