Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sprawą zajęła się prokuratura

- Wizerunek Roberta Lewandowskiego był bezprawnie wykorzystywany. Sprawę bada prokuratura - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Robert Lewandowski to jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Wiele firm marzy o tym, by mógł ich reklamować. Jedna z nich postanowiła nawet wykorzystać wizerunek piłkarza bez jego zgody.

Zobacz wideo

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", bezprawnym działaniem oszustów zajmuje się teraz prokuratura. Wśród poszkodowanym ma być także była minister finansów, a obecnie członek zarządu Narodowego Banku Polskiego.

W wyprodukowanym materiale Lewandowski miał zachęcać do handlowania bitcoinem, kryptowalutą wprowadzoną w 2009 roku. Zacytowane zostały także słowa kapitana polskiej kadry z wywiadu, którego w rzeczywistości nigdy nie było. Całość została opublikowana na Facebooku.

- Wizerunek Roberta Lewandowski został wykorzystany bez naszej wiedzy. Firma, która się tego dopuściła, łamie prawo i wprowadza opinię publiczną w błąd - powiedział Tomasz Zawiślak, współpracownik reprezentanta Polski.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ