Grzegorz Krychowiak zarobi ogromne pieniądze. Polak wytłumaczył swój transfer

Grzegorz Krychowiak zarobi aż trzy miliony euro w Lokomotiwie Moskwa, który wykupił go z PSG - podają rosyjskie media. - Bardzo podoba mi się w Moskwie, dobrze dogaduję się z kolegami - powiedział reprezentant Polski, tłumacząc dlaczego zdecydował się kontynuować swoją karierę w Moskwie.

We wtorek Grzegorz Krychowiak oficjalnie został wykupiony przez Lokomotiw Moskwa.PSG oddało go bez żalu za 12,5 mln euro - Polak trafił do ekipy mistrza Francji w 2016 roku. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszego składu (rozegrał zaledwie 19 meczów, większość jako rezerwowy), dlatego po roku spędzonym w Paryżu zaczął szukać nowego klubu. Sezon później został wypożyczony do West Bromwich Albion, ale po dwunastu miesiącach znowu zmienił drużynę. W sezonie 2018/19 Krychowiak trafił do Lokomotiwu, ale został wypożyczony zaledwie na sezon, z opcją wykupu. Rosyjska drużyna jest bardzo zadowolona z Polaka, dlatego zdecydowała się wykupić go za 12,5 miliona euro. Polak podpisał trzyletnią umowę, wartą aż trzy mln euro rocznie.

Zobacz wideo

Grzegorz Krychowiak tłumaczy transfer do Lokomotiwu

To był dość udany sezon. Cieszę się, że spędziłem go w Lokomotiwie. Bardzo podoba mi się w Moskwie, dobrze dogaduję się z kolegami. Jestem zadowolony z podpisania kontraktu. Przed nami kolejny interesujący sezon i czekam z niecierpliwością na spotkania w Lidze Mistrzów

- powiedział Grzegorz Krychowiak, tłumacząc dlaczego zdecydował się przejść do wicemistrza Rosji na stałe. W minionym sezonie rozegrał 39 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Występuje głównie jako defensywny pomocnik, ale zdarzało mu się występować również jako ofensywny pomocnik, a nawet w roli środkowego obrońcy. 

 

W Lokomotiwie stał się gwiazdą ligi rosyjskiej. Niedawno został wybrany najlepszym pomocnikiem szóstej ligi w Europie. Trener Jurij Siemin uważa go za kluczowego piłkarza swojej ekipy i regularnie wystawia go w pierwszym składzie. 

Więcej o: