Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA zareagowała na "przekręt" w meczu Euro U-21. "To się nie może nigdy powtórzyć"

Nie milkną kontrowersje związane z meczem Rumunia - Francja podczas Euro U-21. W spotkaniu tym padł wynik 0:0, który obu drużynom dał awans do półfinału kosztem Włochów. - Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, by na mistrzostwach grało 16 drużyn. Zmienimy to od kolejnego turnieju - mówi prezydent UEFA, Aleksander Ceferin.

Przypomnijmy: na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy do lat 21 grało 12 ekip. Awans do półfinału uzyskali zwycięzcy trzech grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Z pierwszego miejsca do 1/2 wyszły Hiszpania, Niemcy i Rumunia. Francja zaś zajęła drugą pozycję w grupie C, która umożliwiła jej występ w półfinale kosztem Włochów.

Zobacz wideo

Przed ostatnim spotkaniem grupy C Rumunia - Francja to Włosi byli najlepszą drużyna z drugiego miejsca (punkty i bramki). Gospodarze turnieju obawiali się jednak, że Rumuni z Francuzami zagrają na 0:0. Wynik ten oznaczał awans dla obu zespołów. Po bardzo nudnym spotkaniu padł rzeczywiście bezbramkowy remis, który wyrzucił Włochów z turnieju.

UEFA zmienia zasady Euro U-21

- Od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, by na mistrzostwach grało 16 drużyn. Zmienimy to od kolejnego turnieju - mówi prezydent UEFA, Aleksander Ceferin. Oznacza to, że na Euro U-21 w 2021 roku zagra 16, a nie 12 ekip. Dzięki temu nie będzie możliwości, by wyniki z jednej grupy decydowały o losach awansu drużyny z innej grupy. - To najlepsze rozwiązanie, ponieważ to, co stało się z Włochami, nigdy nie może się powtórzyć - przyznaje Ceferin. "Przekrętu" na Euro U-21 udałoby się uniknąć także wtedy, gdyby zastosowano system Shary.W finale mistrzostw Europy do lat 21 Hiszpanie pokonali Niemców 2:1.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ