Oficjalnie: Dawid Kownacki zmienił klub! Rekord transferowy znacznie pobity

Dawid Kownacki został piłkarzem Fortuny Duesseldorf. O jego transferze oficjalnie poinformowała Sampdoria. Polak został wypożyczony na rok, a jeśli rozegra cztery spotkania, to Niemcy go wykupią - kontrakt będzie obowiązywał łącznie do 2023 roku. W ten sposób Fortuna będzie w stanie zapłacić ogromną jak na swoje możliwości kwotę odstępnego.

O tym, że oba kluby doszły do porozumienia, media informowały już w sobotę. Fortuna Duesseldorf zapłaci za Dawida Kownackiego aż osiem-dziewięć milionów euro, znacznie bijąc w ten sposób swój rekord transferowy. Jak do tej pory najwięcej wydała na Marvina Duckscha z St. Pauli (dwa miliony euro). To pokazuje, jak bardzo Niemcy cenią Kownackiego i że chcieli zatrzymać go za wszelką cenę - wypożyczyli go z Sampdorii w zimowym oknie transferowym. Polak prawdopodobnie podpisał czteroletni kontrakt z klubem Bundesligi.

Zobacz wideo

Dawid Kownacki strzelił cztery gole dla Fortuny

W minionym sezonie Dawid Kownacki rozegrał 13 spotkań w Serie A, ale na boisku spędził zaledwie 155 minut. W tym czasie strzelił jednego gola. W Fortunie (do której został wypożyczony zimą) radził sobie znacznie lepiej. Zagrał w 10 spotkaniach, spędzając na boisku 576 minut, i zdobył cztery bramki. Był również kapitanem reprezentacji Polski podczas Euro U-21. Z występu w pierwszej kadrze w meczu eliminacji Euro 2020 z Macedonią Północną wyeliminowała go kontuzja.

 
Podczas mistrzostw Europy władze Fortuny prowadziły rozmowy z Sampdorią. Wiem, że wszystko było już dogadane. Fortuna zgodziła się na bardzo wysoką sumę wykupu. Przebiliby swój rekord transferowy kilkukrotnie. Niestety, po dwóch dniach Sampdoria zaczęła podbijać cenę i rozmowy spuściły z tonu

- powiedział Kownacki w niedawnej rozmowie z "Super Expressem". Rozmowy pomiędzy oboma klubami znacznie się przedłużały ku niezadowoleniu Polaka; Sampdoria stale zmieniała warunki, ale ostatecznie porozumiała się z Fortuną.

Więcej o: