Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niespodzianka w ćwierćfinale Copa America. Zdecydowało pudło z karnego gwiazdy Barcelony

Argentyna z Brazylią w środę, a Chile z Peru w czwartek - to pary półfinałowe Copa America 2019. W ostatnim ćwierćfinale Peru wygrało po rzutach karnych z Urugwajem 5:4. W regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0.

Luis Suarez, gwiazdor Barcelony, był jedynym zawodnikiem, który nie wykorzystał rzutu karnego w pomeczowej serii jedenastek. Pomylił się już w pierwszej kolejce. Jego strzał obronił bramkarz Peru Pedro Gallese.

Zobacz wideo

W ciągu 90 minut meczu więcej okazji na gola miał Urugwaj. Peru nie oddało celnego strzału na bramkę. Urugwajczycy trzy razy umieszczali piłkę w siatce, ale za każdym razem sędzia odgwizdywał spalonego. Jego decyzje za każdym razem potwierdzał system VAR.

Wcześniej do najlepszej czwórki awansowała reprezentacja Brazylii, która dopiero po serii "jedenastek" pokonała Paragwaj (4:3, w regulaminowym czasie padł remis 0:0). Gospodarze zmierzą się teraz z Argentyńczykami, którym w 1/4 poszło dosyć łatwo z Wenezuelą (2:0). Z turnieju odpadła także Kolumbia po rzutach karnych z Chile (4:5, 0:0 w regulaminowym czasie gry), które broni tytułu wywalczonego trzy lata temu na boiskach w USA. 

  • Półfinały Copa America 2019:
  • Brazylia - Argentyna (środa, 3 lipca, godzina 2:30 czasu polskiego)
  • Chile - Peru (czwartek, 4 lipca, godzina 2:30 czasu polskiego)
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ