Reprezentant Polski U-21 ma nowy klub! Jednak nie zagra w Legii Warszawa

Zwrot akcji w sprawie transferu Przemysława Płachety! Reprezentant Polski U-21 i zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała nie trafi do Legii Warszawa. Właśnie podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

Przemysław Płacheta rozegrał bardzo dobry sezon w Podbeskidziu Bielsko-Biała, pojechał na Euro U-21, a teraz przeniósł się do Ekstraklasy. Reprezentantem Polski U-21 interesowała się Legia Warszawa, Wisła Płock, ale ostatecznie podpisał 3-letni kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

Zobacz wideo

Przemysław Płacheta rozegrał w minionym sezonie 25 meczów dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Strzelił sześć goli i miał dwie asysty. W Euro U-21 zagrał w meczu z Hiszpanią. Wszedł na murawę w 71. minucie za Szymona Żurkowskiego. W swojej karierze 21-latek grał m.in. w Polonii Warszawa, zespołach młodzieżowych RB Lipsk i Pogoni Siedlce. Jego nominalną pozycją jest lewe skrzydło, ale może też występować na lewej obronie lub na prawym skrzydle.

- Po rozmowie z trenerem i dyrektorem sportowym podjąłem decyzję, że najlepszym miejscem do rozwoju będzie Śląsk. To dla mnie ważny krok do przodu - powiedział piłkarz w rozmowie z portalem slaskwroclaw.pl.

Więcej o: