Dawid Kownacki zmienia klub! Będzie kosztował aż 8 milionów euro i podpisze 4-letni kontrakt

Dawid Kownacki przejdzie z Sampdorii do Fortuny Duesseldorf. Kluby ostatecznie porozumiały się w sprawie transferu, a reprezentant Polski będzie kosztował aż 8 mln euro - poinformował Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego".
Zobacz wideo
Podczas mistrzostw Europy władze Fortuny prowadziły rozmowy z Sampdorią. Wiem, że wszystko było już dogadane. Fortuna zgodziła się na bardzo wysoką sumę wykupu. Przebiliby swój rekord transferowy kilkukrotnie. Niestety, po dwóch dniach Sampdoria zaczęła podbijać cenę i rozmowy spuściły z tonu 

- powiedział Dawid Kownacki w rozmowie z "Super Expressem" i dodał, że nie zamierza wracać do Sampdorii. Teraz może odetchnąć z ulgą, bo oba kluby w końcu doszły do porozumienia. Fortuna Duesseldorf pobije dla niego swój rekord transferowy aż czterokrotnie: do tej pory najwięcej wydała na Marvina Duckscha z St. Pauli (2 mln euro). To pokazuje, jak bardzo Niemcy cenią Kownackiego i chcieli zatrzymać go za wszelką cenę.

Dawid Kownacki strzelił cztery gole dla Fortuny

W minionym sezonie Dawid Kownacki rozegrał 13 spotkań w Serie A, ale na boisku spędził zaledwie 155 minut. W tym czasie strzelił jednego gola. W Fortunie (do której został wypożyczony zimą) radził sobie znacznie lepiej. Zagrał w 10 spotkaniach, spędzając na boisku 576 minut i zdobył cztery bramki. Był również kapitanem reprezentacji Polski podczas Euro U-21. Z występu w pierwszej kadrze w meczu eliminacji Euro 2020 z Macedonią Północną wyeliminowała go kontuzja.

Więcej o: