Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znakomita wiadomość dla Bartosza Kapustki. Mateusz Borek wyjawił jego przyszłość

Bartosz Kapustka wreszcie dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności w Leicester City! Taką informację przekazał w swoim felietonie w "Przeglądzie Sportowym" Mateusz Borek.

Bartosz Kapustka przeszedł do Leicester City po udanym Euro 2016. Polak nie zagrał jednak ani minuty w Premier League. Łącznie w ekipie "Lisów" rozegrał trzy mecze (151 minut). Częściej występował w drużynie do lat 23, gdzie w 13 meczach strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty. Klub wypożyczał go do Freiburga (rozegrał dziewięć spotkań w Bundeslidze i zdobył jedną bramkę) oraz do drugoligowego belgijskiego OH Leuven (21 meczów, trzy gole).

Zobacz wideo

Jednak sezon dla Kapustki skończył się już pod koniec marca, gdyż zerwał więzadło krzyżowe. Z tego względu nie zagrał na Euro U-21, co było poważnym osłabieniem kadry Czesława Michniewicza. Kapustka był obok Kownackiego liderem tej kadry, w 11 meczach eliminacyjnych strzelił gola i zaliczył cztery asysty oraz był kluczowy w barażach z Portugalią.

Bartosz Kapustka dostanie szansę w Leicester City

Polak dostał jednak bardzo dobrą wiadomość od trenera Leicester City. - Bardzo żałuję, że w turnieju nie mógł wystąpić Bartosz Kapustka. Ma potencjał, mógł być jednym z liderów tej reprezentacji. Wiem, że rozmawiał z nim menedżer Leicester Brendan Rodgers. Nie chce go więcej puszczać na kolejne wypożyczenie. Powiedział mu: „Wylecz się spokojnie i zagraj kilka meczów w zespole U-23. Oglądałem twoje mecze w Belgii i chciałbym dać ci szansę” - napisał Mateusz Borek w "Przeglądzie Sportowym"

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ