Argentyna wygrała z Wenezuelą. Wielki hit w półfinale Copa America!

Argentyna pokonała 2:0 Wenezuelę w ćwierćfinale Copa America. Leo Messi i spółka w półfinale zmierzą się z Brazylią.

Argentyna do ćwierćfinału awansowała po tym, jak w grupie B zajęła drugie miejsce za Kolumbią. Wenezuela także była druga w swojej grupie A, którą wygrała Brazylia.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Argentyny. Już w 10. minucie Lautaro Martinez strzelił gola, dzięki czemu Argentyńczycy wyszli na prowadzenie. Bramka ta była szczególnej urody, bo po zagraniu piłki piętą po zamieszaniu w polu karnym Wenezueli.

W kolejnych minutach Argentyna mogła podwyższyć wynik, ale Sergio Aguero i German Pezzella nie wykorzystali swoich okazji. Wenezuelczycy w pierwszej odsłonie gry wyglądali na sparaliżowanych. Zupełnie nie wychodziły im akcje w ataku, nie byli w stanie zagrozić bramce Franco Armaniego.

Hit w półfinale

W drugiej połowie Wenezuela zagrała odważniej, ale na niewiele to się zdało. W 74. minucie Aguero oddał strzał. Piłkę z rąk wypuścił Wuilker Farinez, a dobitkę wykorzystał Giovani Lo Celso. Argentyna wygrała 2:0 i w półfinale zagra z gospodarzem turnieju, Brazylią. Canarinhos w ćwierćfinale ograli Paragwaj po rzutach karnych.