AC Milan wyrzucony z Ligi Europy. Klub Krzysztofa Piątka wydał oficjalne oświadczenie

AC Milan wydał oficjalne oświadczenie po tym, jak klub został wyrzucony z Ligi Europy 2019/20. Drużyna Krzysztofa Piątka została ukarana za złamanie przepisów finansowego fair play.

Decyzję o wykluczeniu Milanu podjął CAS (Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu). Sprawa sięga zeszłego roku. Mediolańczycy zostali wykluczeni przez UEFA z udziału w Lidze Europy w poprzednim sezonie ze względu na złamanie przepisów finansowego fair play w latach 2015/2016/2017 i 2016/2017/2018. Włosi zostali przywróceni do rozgrywek dopiero po apelacji. Jednak zakładała ona, że Milan uzdrowi swoje finanse, czego nie zdołał zrobić jak do tej pory.

Zobacz wideo

Klub z Mediolanu za pośrednictwem strony internetowej opublikował oficjalne oświadczenie:

Obecny właściciel przyszedł do klubu w lipcu 2018 roku. Przejął skumulowane długi po swoim poprzedniku, który nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Straty te i związane z nimi naruszenia zasad Finansowego Fair Play, doprowadziły do sankcji UEFA. Chociaż zasmuca nas fakt, że nasi fani nie będą mogli zobaczyć, jak ich drużyna konkuruje w europejskich rozgrywkach w przyszłym sezonie, klub uznaje i szanuje taką decyzję.
Klub przyznaje, że nie ma innego wyjścia, jak zaakceptować sankcję, ponieważ dąży do powrotu do pełnej zgodności z przepisami FFP. AC Milan pozostaje zaangażowany w przywracanie klubowi należnego mu miejsca na szczycie europejskiej piłki nożnej.

AC Milan wyrzucony. Torino i Roma mają powody do zadowolenia

Poprzez zajęcie piątego miejsca w Serie A Milan miał wystąpić w fazie grupowej Ligi Europy. Wobec wykluczenia klubu, w eliminacjach zagra Torino, a w fazie grupowej wystąpi AS Roma.  

Milan w poprzednim sezonie Ligi Europy odpadł już w fazie grupowej - wyprzedził tylko Dudelange, natomiast został wyprzedzony przez hiszpański Real Betis oraz grecki Olympiakos.

Więcej o: