Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

AC Milan wyrzucony z Ligi Europy. Klub Krzysztofa Piątka wydał oficjalne oświadczenie

AC Milan wydał oficjalne oświadczenie po tym, jak klub został wyrzucony z Ligi Europy 2019/20. Drużyna Krzysztofa Piątka została ukarana za złamanie przepisów finansowego fair play.

Decyzję o wykluczeniu Milanu podjął CAS (Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu). Sprawa sięga zeszłego roku. Mediolańczycy zostali wykluczeni przez UEFA z udziału w Lidze Europy w poprzednim sezonie ze względu na złamanie przepisów finansowego fair play w latach 2015/2016/2017 i 2016/2017/2018. Włosi zostali przywróceni do rozgrywek dopiero po apelacji. Jednak zakładała ona, że Milan uzdrowi swoje finanse, czego nie zdołał zrobić jak do tej pory.

Zobacz wideo

Klub z Mediolanu za pośrednictwem strony internetowej opublikował oficjalne oświadczenie:

Obecny właściciel przyszedł do klubu w lipcu 2018 roku. Przejął skumulowane długi po swoim poprzedniku, który nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Straty te i związane z nimi naruszenia zasad Finansowego Fair Play, doprowadziły do sankcji UEFA. Chociaż zasmuca nas fakt, że nasi fani nie będą mogli zobaczyć, jak ich drużyna konkuruje w europejskich rozgrywkach w przyszłym sezonie, klub uznaje i szanuje taką decyzję.
Klub przyznaje, że nie ma innego wyjścia, jak zaakceptować sankcję, ponieważ dąży do powrotu do pełnej zgodności z przepisami FFP. AC Milan pozostaje zaangażowany w przywracanie klubowi należnego mu miejsca na szczycie europejskiej piłki nożnej.

AC Milan wyrzucony. Torino i Roma mają powody do zadowolenia

Poprzez zajęcie piątego miejsca w Serie A Milan miał wystąpić w fazie grupowej Ligi Europy. Wobec wykluczenia klubu, w eliminacjach zagra Torino, a w fazie grupowej wystąpi AS Roma.  

Milan w poprzednim sezonie Ligi Europy odpadł już w fazie grupowej - wyprzedził tylko Dudelange, natomiast został wyprzedzony przez hiszpański Real Betis oraz grecki Olympiakos.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (8)
AC Milan wyrzucony z Ligi Europy. Klub Krzysztofa Piątka wydał oficjalne oświadczenie
Zaloguj się
 • rascal76

  Oceniono 2 razy 2

  Jak został wyrzucony? Przecież sam się o to prosił, wręcz błagał. Wyjebcie nas. Prego.

 • mil_online

  Oceniono 1 raz 1

  Ten clickbaitowy gamoń nawet nie zadał sobie trudu, żeby przyswoić elementarną wiedzę o problemie Milanu.

 • boromir195419

  0

  Korzyść z tego taka że nawet nie dysponując najszerszym składem zwiększą swe szanse na awans do LM w nowym sezonie bo najlepsi zawodnicy konkurencji będą bardziej eksploatowani .

 • nononr1

  0

  Czyli nie żart... W sumie... Niech sobie teraz pistolero na pleju pohula jak go tak kocha a w Italii nie działa.

 • pawtom53

  0

  Wloska mafia dziala !

 • bigosmiszczu

  Oceniono 1 raz -1

  NALEŻNEGO MU MIEJSCA ... he ... Piękny przykład pokory !!! Żałosny świay wszystkim się wszystko NALEŻY ....

 • mike-great

  Oceniono 3 razy -1

  Piątek - spieprzaj z tego dziwnego klubu...!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX