Matthijs de Ligt atakowany. "Widząc jego zachowanie chce mi się rzygać"

Christophe Dugarry, były gwiazdor reprezentacji Francji, skrytykował zachowanie Matthijsa de Ligta przy negocjacjach z Juventusem.

Matthijs de Ligt to rewelacja minionego sezonu. 19-latek zachwycał w Lidze Mistrzów, gdzie razem z Ajaksem dotarł do półfinału. W ostatnich dniach młody obrońca zaakceptował ofertę i uzgodnił warunki pięcioletniego kontraktu z Juventusem, na mocy którego może liczyć na ogromne zarobki. W umowie zawarta jest również klauzula odstępnego wynosząca 150 milionów euro. Całą sytuację z kontraktem w mocnych słowach skomentował były piłkarz Milanu i Marsylii, a także 55-krotny reprezentant Francji, Christophe Dugarry.

Zobacz wideo

- Gratulacje dla prezydenta, dla Leonardo i dla ludzi odpowiedzialnych za ten transfer. Jestem już zmęczony tą nowoczesną piłką. Jeszcze nie zacząłeś nowego projektu, gry w nowym klubie, a już myślisz o tym, żeby w przyszłości odejść? Po co ta klauzula? - skrytykował młodego Holendra Dugarry, popierając decyzję PSG, które nie zgodziło się na taki zapis i zrezygnowało z transferu piłkarza.

"To sprawia, że chce mi się rzygać"

- Co on przez to myślał? Co się dzieje w jego głowie? Masz 19 lat i chcesz zarobków na poziomie 12, 13, 14 czy 15 milionów euro. Co to tak naprawdę zmienia? Kupisz sobie jeszcze jeden samochód, większy apartament, większy o dziesięć metrów jacht? To sprawia, że chce mi się rzygać - kontynuował Francuz nie przebierając w słowach. I na koniec dodał: de Ligt jest świetny, ma ogromny potencjał, ale z taką mentalnością długo nie przetrwa. To po prostu niemożliwe.

Więcej o: