Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Polski bramkarz na testach medycznych w nowym klubie. Egzotyczny kierunek

Jakub Słowik przejdzie testy medyczne w japońskim klubie Vegalta Sendai - poinformował rzecznik prasowy Śląska Wrocław Tomasz Szozda.

- Jakub Słowik nie znalazł się w kadrze na dzisiejszy mecz sparingowy. Czekają go testy medyczne i jeśli zakończą się pozytywnie, podpisze kontrakt z japońskim klubem Vegalta Sendai - poinformował na Twitterze rzecznik Śląska.

Zobacz wideo

Jakub Słowik w Śląsku spędził ostatnie dwa sezony. W ostatnim wygrał walkę w bramce z Jakubem Wrąblem, rozgrywając 35 spotkań. Obok Marcina Robaka był najlepszym piłkarzem drużyny z Wrocławia. Jest jednokrotnym reprezentantem Polski. 27-latek swój debiut w kadrze zaliczył w lutym 2013 roku. Waldemar Fornalik powołał go na mecz z Rumunią. Ostatecznie to spotkanie zostało uznane za nieoficjalne z powodu zbyt wielu zmian przeprowadzonych przez rumuńskiego trenera.

Na początku czerwca wrocławianie sprowadzili Daniela Kajzera, bramkarza Botewa Płowdid. W piątek Śląsk rozegra sparing ze słowackim MFK Rużomberok.

Nowy zespół polskiego bramkarza po 16 kolejkach zajmuje 11. miejsce w lidze. W japońskiej ekstraklasie występuje również inny polski bramkarz, Krzysztof Kamiński, którego Jubilo Iwata zajmuje 17. lokatę.

Więcej o: