Oficjalnie: AC Milan został wyrzucony z Ligi Europy! Krzysztof Piątek nie zagra w pucharach

AC Milan został wyrzucony z Ligi Europy 2019/20! Zespół Krzysztofa Piątka został ukarany za złamanie przepisów finansowego fair play. "Rossonerich" w tych rozgrywkach zastąpi Torino.

Decyzję o wykluczeniu Milanu podjął CAS (Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu). Sprawa sięga zeszłego roku. Mediolańczycy zostali wykluczeni przez UEFA z udziału w Lidze Europy w poprzednim sezonie ze względu na złamanie przepisów finansowego fair play w latach 2015/2016/2017 i 2016/2017/2018. Włosi zostali przywróceni do rozgrywek dopiero po apelacji. Jednak zakładała ona, że Milan uzdrowi swoje finanse, czego nie zdołał zrobić jak do tej pory. Ekipa Krzysztofa Piątka według mediów chciała zostać wyrzucona z pucharów, by dostać więcej czasu na poprawę klubowych finansów.

Zobacz wideo

AC Milan wyrzucony. Torino i Roma mają powody do zadowolenia

Poprzez zajęcie piątego miejsca w Serie A Milan miał wystąpić w fazie grupowej Ligi Europy. Wobec wykluczenia klubu, w eliminacjach zagra Torino, a w fazie grupowej wystąpi AS Roma.  

Milan w poprzednim sezonie Ligi Europy odpadł już w fazie grupowej - wyprzedził tylko Dudelange, natomiast został wyprzedzony przez hiszpański Real Betis oraz grecki Olympiakos.

Więcej o: