Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Festiwal rzutów karnych. Polacy pokonali Niemców w finale Pucharu Regionów!

Aż 5 karnych widzieli kibice, oglądający finałowe spotkanie Pucharu Regionów. Dolnośląski ZPN ostatecznie pokonał 3:2 reprezentację Bawarii, zdobywając tytuł w turnieju organizowanym przez UEFA. To drugi triumf Polaków, po tym jak w 2007 roku również zwyciężyła reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Dolnośląski ZPN pokonał reprezentację Bawarii w finale Pucharu Regionów 3:2, po bramkach zdobywanych przez Mateusza Jarosa, Kornela Traczyka i Jakuba Bohdanowicza. Wszyscy trzej oddawali strzały z rzutów karnych, ale Jaros potrzebował dobitki po tym, gdy niemiecki bramkarz odbił jego strzał. W całym spotkaniu sędzia spotkania odgwizdał łącznie pięć "jedenastek", po których padały bramki dla obydwu zespołów. 

Zobacz wideo

Reprezentacja Dolnośląskiego ZPN wygrała zmagania w grupie B, w której znaleźli się wraz ze związkami z Czech, Rosji i Hiszpanii. Dzięki wygranej i dwóm remisom awansowali do finału, w którym pokonali Bawarczyków.

Tym samym Polacy po raz drugi w historii zwyciężyli w Pucharze Narodów, organizowanym przez UEFA. Pierwszy raz miał miejsce w 2007 roku, gdy najlepsza okazała się także reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ