Agent Gianluigiego Buffona potwierdził. Sensacyjny krok w karierze Włocha

Agent Gianluigiego Buffona potwierdził temat ewentualnego powrotu legendarnego bramkarza do Juventusu. 41-latek przez rok miałby być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, potem zostałby dyrektorem klubu.

Jak twierdzi Sky, Gianluigi Buffon prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie powrotu do Juventusu na podstawie rocznego kontraktu, a potem zostałby dyrektorem klubu. Gianluca Di Marzio też twierdzi, Buffon prowadzi rozmowy i szykuje się nam najbardziej spektakularny powrót w historii futbolu

Zobacz wideo

Okazuje się, że informacje te potwierdził agent piłkarza w rozmowie z "Football Italia". - Jest taki temat, choć to na razie tylko pomysł - powiedział. 

Buffon odrzucał oferty

"Gigi" spędził 17 lat w Juventusie i zagrał w 656 meczach we wszystkich rozgrywkach. Rok temu zakończył wielką karierę w Starej Damie i odszedł do PSG. Choć skończył już 41 lat, nadal nie planuje końca swojej kariery. Włoski bramkarz nadal otrzymuje oferty kontraktów, które pozwolą mu na grę na najwyzszych poziomie. Ostatnio jednak odrzucał wszystkie oferty

Media informowały ostatnio, że jedną z najbardziej realnych możliwości jest jego przejście do FC Porto, gdzie zostałby następcą Ikera Casillasa. Włoch w ostatnim sezonie gry w PSG zagrał w 25 spotkaniach, w których stracił łącznie 25 bramek. Powrót do Juventusu będzie jednak bardziej spektakularny, bo praktycznie nikt się go nie spodziewał. 

Więcej o: