Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grabara wybrał nowy klub? Bramkarz może trafić do Bundesligi

Hertha BSC, jedenasty zespół Bundesligi, jest zainteresowany ściągnięciem Kamila Grabary, bramkarza reprezentacji Polski U-21 - informuje Marcin Borzęcki, dziennikarz TVP Sport i ekspert od ligi niemieckiej.

Reprezentacja Polski wygrała dwa z trzech meczów grupowych podczas Euro U-21, ale ostatecznie zajęła trzecie miejsce w grupie A i odpadła z turnieju. Polacy stracili łącznie aż siedem goli, ale i tak jednym z najlepszych zawodników kadry Czesława Michniewicza był Kamil Grabara. 20-latek łącznie wybronił aż 15 strzałów. Wiele z nich (jak np. uderzenie Federico Chiesy z woleja) było bardzo trudnych do obrony. Jego świetna postawa sprawiła, że wzbudził zainteresowanie wielu klubów. Dziennikarz Polsatu Mateusz Borek zdradził, że sytuację bramkarza monitorują angielskie kluby. Podobno transfer Grabary rozważa także Hertha Berlin.

Hertha w minionym sezonie ligi niemieckiej zajęła jedenaste miejsce. Grabara formalnie jest zawodnikiem Liverpoolu, do którego trafił w 2016 roku. W styczniu bieżącego roku został jednak wypożyczony do duńskiego Aarhus GF, w barwach którego zagrał 18 meczów ligowych. Sześciokrotnie zachował czyste konto, kilkukrotnie będąc wybieranym najlepszym bramkarzem kolejki.
 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ