Idiotyczne zachowanie Suareza podczas Copa America. Co on sobie myślał? [WIDEO]

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Copa America Urugwaj pokonał Chile 1:0, dzięki czemu awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Po zakończeniu spotkania, w mediach więcej niż o samym meczu, mówi się jednak o kuriozalnej sytuacji z udziałem Luisa Suareza.

Była 23. minuta spotkania reprezentacji Urugwaju z Chile.Luis Suarez dostał świetne podanie w pole karne Chilijczyków, podbiegł z piłką do linii końcowej boiska i strzałem "podcinką" spróbował przenieść piłkę nad wychodzącym z bramki Gabrielem Ariasem. Bramkarz zespołu Reinaldo Ruedy zdołał odbić uderzenie napastnika rywali, parując piłkę na rzut rożny.

W całej akcji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że po odbiciu piłki przez Ariasa, Suarez zareklamował zagranie ręką rywala, domagając się podyktowania rzutu karnego. Ze swojego dziwnego zachowania zdał sobie sprawę dopiero po kilku sekundach, kiedy złapał się za głowę.

Kuriozalne zachowanie Luisa Suareza w trakcie meczu reprezentacji Urugwaju z ChileKuriozalne zachowanie Luisa Suareza w trakcie meczu reprezentacji Urugwaju z Chile Twitter

W całym spotkaniu Suarez nie zdołał wpisać się na listę strzelców, ale jego zespół i tak wygrał 1:0, bo w 82. minucie Edinson Cavani sprytnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Jonathana Rodrigueza. Taki wynik oznaczał, że zawodnicy Oscara Tabareza wygrali grupę C i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinałów. W drugim spotkaniu grupowym Ekwador zremisował 1:1 z Japonią.