Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawid Kownacki na dłużej w Fortunie Duesseldorf? Klub zbiera pieniądze

Fortuna Duesseldorf zbiera pieniądze na wykupienie Dawida Kownackiego z Sampdorii Genua. W tym celu niemiecki klub planuje sprzedaż Benito Ramana za 10 milionów euro.

Reprezentacja Polski U-21 przegrała w sobotę z Hiszpanią aż 0:5 i pożegnała się tym samym z mistrzostwami Europy rozgrywanymi we Włoszech. Kapitan polskiej kadry, Dawid Kownacki, przebywa na urlopie. 30 czerwca kończy się jego wypożyczenie do Fortuny Duesseldorf i przez długi czas wydawało się, że Polak powróci do Sampdorii Genua.

Zobacz wideo

Jak się jednak okazuje, Fortuna znalazła sposób, aby wykupić Kownackiego. - Walczymy o Dawida Kownackiego i bardzo chcemy, by u nas został. Wiem, że szefowie już nad tym pracują - mówił trener Fortuny, Friedhelm Funkel. Sampdoria oczekuje za polskiego napastnika 10 milionów euro, co przekracza możliwości finansowe niemieckiego klubu. Z drużyny chce jednak odejść Benito Raman, który liczy na transfer do Schalke 04, a do ustalenia pozostała kwota sprzedaży.

Wiele wskazuje na to, że Fortuna chce uzyskać z jego sprzedaży 10 milionów euro, które w całości zostanie przeznaczone na zakup Dawida Kownackiego. Polak nie ukrywał, że sam chciałby zostać w niemieckiej drużynie, działacze Fortuny także są zachwyceni jego postawą. Do tej pory jedynym problemem były pieniądze potrzebne do jego pozyskanie, jednak po sprzedaży Belga kłopot zostanie rozwiązany.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ