Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znany ekspert wybrał najlepszego Polaka na Euro U-21. Kontrowersyjny wybór

Andrzej Juskowiak ocenił grę drużyny Czesława Michniewicza w meczu z Hiszpanią na mistrzostwach Europy U-21, przegranym 0:5. Wybrał także najlepszego jego zdaniem piłkarza turnieju.

Reprezentacja Polski przegrała w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-21 z Hiszpanią aż 0:5 i definitywnie pożegnała się z turniejem, zajmując w grupie A trzecie miejsce z 6 punktami na koncie. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego dzięki wysokiej wygranej nad zespołem Czesława Michniewicza wygrała grupę i awansowała do półfinału.

Zobacz wideo

Andrzej Juskowiak, w rozmowie ze "SportowymiFaktami WP", ocenił grę biało-czerwonych. - Wynik z Hiszpanią jest okrutny. Dla ludzi, którzy dopiero co zaczęli się interesować piłką młodzieżową, może to budzić różne uczucia. Często jednak w piłce młodzieżowej bywa, że wyniki są trudne do przewidzenia - powiedział. Jego zdaniem ustawienie Polaków ułatwiło zadanie Hiszpanom. - Byliśmy bardzo cofnięci. Żeby wyjść z tej głębokiem obrony i zaatakować, trzeba było pokonać duże dystanse. Hiszpanie szybko odbierali nam piłkę i zostawali na naszej połowie, co im ułatwiało atak. My mieliśmy daleko do bramki, bo Sebastian Szymański z Konradem Michalakiem właściwie grali w obronie - podkreślił Juskowiak.

Były napastnik reprezentacji Polski wybrał najlepszego jego zdaniem polskiego piłkarza turnieju. - Patrząc na ilość interwencji w trzech meczach, to Kamil Grabara. To był jasny punkt naszej reprezentacji. Wywiązywał się ze swoich obowiązków bez większych zarzutów - powiedział, choć jego wybór może wydawać się kontrowersyjny, biorąc pod uwagę mecz z Belgią oraz niską jakość piąstkowań w spotkaniu przeciwko Hiszpanii. Choć bramkarz polskiej kadry zagrał naprawdę dobry turniej, zdaniem naszym, kibiców i pozostałych ekspertów, wydaje się, że jeszcze lepiej zaprezentował się Krystian Bielik, który był najpewniejszym punktem polskiej reprezentacji, zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (15)
Znany ekspert wybrał najlepszego Polaka na Euro U-21. Kontrowersyjny wybór
Zaloguj się
 • janek58kos

  Oceniono 6 razy 2

  Nie chcialbym bezpodstawnie oskarzac , ale polscy pilkarze w meczu z Hiszpania wygladali na skacowanych. Ciekawe jak , i jak bardzo, cieszyli sie po wygranej z Wlochami ? Bo z Hiszpanami to ruszali sie jak muchy w smole , tak jak moj szwagier na kacu.

 • debordian

  Oceniono 1 raz 1

  Co jest w tym kontrowersyjnego? Przecież to jedyna sensowna odpowiedź. Kogo wy byście wybrali?

 • januszek.001

  Oceniono 1 raz 1

  Nie trzeba być żadnym ekspertem żeby zauważyć że polscy piłkarze są bardzo słabo wyszkoleni technicznie. Z upływem dziesięcioleci różnice względem piłkarzy czołowych piłkarskich nacji, są coraz większe, widać że poziom wyszkolenia w naszym kraju spada. Jeśli PZPN czegoś nie zrobi będzie tak jak z hokejem.

 • silvermane

  Oceniono 1 raz 1

  zarówno w ofenzywie, jak i defenzywie...

 • grzespelc

  Oceniono 1 raz 1

  Dalibyście spokój z tym lansowaniem Bielika. Owszem, strzelił dwa gole, a le też z Belgią druga bramka jego, z Włochami taktyka opierała się na tym, że będzie w stanie utrzymać piłkę, a rzadko mu się to udawało, z Hiszpanią właściwie strzelił samobója i to m.in. on odpowiada za strzały sprzed 16-ki.

 • poncjusz.pilat

  Oceniono 3 razy 1

  Co jest niby kontrowersyjnego we wskazaniu Grabary?

 • jarosbaba

  0

  Piłkarski król strzelców z IO w Barcelonie 92 ma rację i mówi to co myśli a nie mówi tego co inni chca słyszeć.

 • num10

  0

  niestety dzieciaczki pograły, fartownie miały dobry wynik aż przyszło co do czego i dostali po d...

 • gunston

  Oceniono 2 razy 0

  Polska nigdy nie miała tak dobrych piłkarzy jak dobrych ma piłkarskich ekspertów. A jakich mamy mądrych dziennikarzy... Polscy kibice też mają swoje wymagania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX