Znamy kolejnego półfinalistę Euro U-21! Włosi nadal z nadziejami

W niedzielę wieczorem zakończyły się rozgrywki w grupie B podczas Euro U-21. Niemcy tylko zremisowali z Austriakami 1:1, ale ten wynik zapewnił im awans. W innym meczu tej grupy Duńczycy ograli Serbów 2:0.

Wynik Niemców może zostać odebrany jako niespodzianka, bo w poprzednich meczach grali świetnie. Najpierw z łatwością pokonali Duńczyków 3:1, a potem rozgromili Serbów 6:1. Niedzielne spotkanie też zaczęli świetnie, bo objęli prowadzenie już w 14. minucie, kiedy Luca Waldschmidt popisał się piekielnie mocnym strzałem z dystansu.

Dziesięć minut później Kalajdzić został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Kevin Danso. Później nie padła już żadna bramka.

W rozgrywanym równolegle meczu Duńczycy ograli Serbów 2:0, a bramki dla Skandynawów zdobyli:
Jacob Bruun Larsen z Borussi Dortmund oraz Jacob Rasmussen z Empoli.

Włosi się cieszą

Tym samym Niemcy, z siedmioma punktami, wygrali grupę B. Drugie miejsce zajęli Duńczycy, którzy zdobyli "oczko" mniej. Trzecia jest Austria ( 4 pkt), a ostatnia Serbia, która przegrała wszystkie mecze. Duńczycy mają tyle samo punktów, co Włosi, wiceliderzy grupy A. Gospodarze turnieju mają jednak lepszy bilans bramkowy i to oni obecnie są najlepszą drużyną z drugiego miejsca. Co oznacza, że być może też awansują z grupy. Włosi muszą jednak czekać na rozstrzygnięcia w grupie C i wynik spotkania Rumunów z Francuzami.