Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski U-21 wraca do kraju, ale bez jednego piłkarza. Dostał zgodę sztabu

Kilka minut po godzinie 11 młodzieżowa reprezentacja Polski opuściła hotel RMH Des Arts w Modenie i udała się na lotnisko w Bolonii. Stamtąd o 13 drużyna Czesława Michniewicza wyruszyła samolotem do Polski.

W sobotę reprezentacja Polski do lat 21 zakończyła udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Drużyna Czesława Michniewicza przegrała z Hiszpanią aż 0:5 i, chociaż była o krok od półfinału i awansu na igrzyska olimpijskie, ostatecznie została z niczym.

Zobacz wideo

Już kilkanaście godzin po zakończeniu meczu w Bolonii Polacy wyruszyli w drogę powrotną do kraju. Na godzinę 11 zaplanowano wyjazd z hotelu RMH Des Arts w Modenie, gdzie zespół Michniewicza stacjonował przez cały czas udziału w turnieju.

Jako pierwszy w hotelowym lobby pojawił się Jakub Piotrowski. Pomocnik KRC Genk za zgodą sztabu szkoleniowego nie wrócił z zespołem do Polski, lecz opuścił hotel wraz ze swoimi najbliższymi. Chwilę po nim na dole pojawili się Szymon Żurkowski, Mateusz Wieteska i Sebastian Szymański. Niemal każdy z piłkarzy opuszczał hotel z koszulką w ręku. Zawodnicy i członkowie sztabu zbierali na nich własne podpisy na pamiątkę uczestnictwa w mistrzostwach Europy. Chwilę po godzinie 11 piłkarze i trenerzy opuścili hotel, żegnając się z jego pracownikami, którzy dbali o naszą reprezentację przez ostatnie dni. Tuż przed odjazdem odbyła się jeszcze krótka sesja zdjęciowa i zespół mógł wyruszyć do Bolonii.

Stamtąd o 13 Polacy wyruszyli do kraju. Lądowanie w Poznaniu zaplanowane jest w okolicach godziny 15. W stolicy Wielkopolski drużyna ma zjeść jeszcze pożegnalny obiad, po którym zawodnicy i trenerzy rozjadą się na zasłużone urlopy.

Następne spotkanie kadry do lat 21 już we wrześniu, kiedy ruszą eliminacje do kolejnych młodzieżowych mistrzostw Europy. W nich zmierzymy się w grupie z Serbią, Rosją, Bułgarią, Łotwą i Estonią. MME U-21 2021 odbędą się w dniach 13-27 czerwca na Węgrzech i w Słowenii.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ