Włosi ocenili Polaków. Tylko jeden z nich pasowałby do reprezentacji Hiszpanii

Kamil Grabara to jedyny polski piłkarz, który pasowałby do drużyny Hiszpanii - wynika z not, jakie wystawiła "La Gazzetta dello Sport". W sobotę w Bolonii Polacy przegrali z Hiszpanami 0:5 w meczu o awans do półfinału Euro U-21 i do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Z Belgią 3:2, z Włochami 1:0 i prowadzenie w tabeli grupy A przed ostatnią kolejką. Do pełni szczęścia Polakom wystarczał remis z Hiszpanią. Ale podopieczni Czesława Michniewicza zostali brutalnie wybudzeni z pięknego snu.

Zobacz wideo

Polska już przed początkiem meczu dała sygnał jak będzie grać, wystawiając w defensywie pięciu graczy. Orły zagnieździły się we własnym polu karnym - podsumowuje kataloński "Sport".

Kamil Grabara doceniony przez Włochów

Taka taktyka nie zdała egzaminu. Gdyby nie Kamil Grabara, przegralibyśmy jeszcze dużo wyżej. Grę naszego bramkarza docenia "La Gazzetta dello Sport". Potwierdzają to noty wystawione Hiszpanom i Polakom przez największy sportowy dziennik w Italii.

Ocena Grabary, 6,5, to średnia nota przyznana Hiszpanom. U Polaków druga najwyższa ocena to "5". Grabara wpuścił pięć bramek, ale trudno uznać, że popełnił błędy. Na plus na pewno trzeba mu zapisać fakt, że obronił aż siedem strzałów rywali.

Więcej o: