Zbigniew Boniek komentuje porażkę reprezentacji Polski z Hiszpanią

- Dzisiaj nie można mieć o nic do nikogo pretensji - mówi Zbigniew Boniek po porażce Polski z Hiszpanią 0:5 w ostatniej kolejce fazy grupowej Euro U-21. Mimo wcześniejszych zwycięstw, 3:2 nad Belgią i 1:0 nad Włochami, kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza żegna się z turniejem. I choć była bliska awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio, ostatecznie nie zagra na tej imprezie.

Bardzo dobre wyniki w bardzo trudnej grupie stawiały Polaków w bardzo dobrej sytuacji przed meczem z Hiszpanią. Drużynie Michniewicza wystarczył remis, by awansować do półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy we Włoszech i jednocześnie do turnieju olimpijskiego przyszłorocznych igrzysk w Tokio.

Zobacz wideo

Niestety, świetni Hiszpanie brutalnie wybudzili Polaków ze snu o kolejnych sukcesach. - Dziękuję drużynie i trenerowi za walkę. Dzisiaj nie można mieć o nic do nikogo pretensji - mówi mimo wszystko Zbigniew Boniek. Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej cytuje należąca do federacji strona laczynaspilka.pl.

Zbigniew Boniek: Akumulatory wyładowane

Boniek, który obserwował mecz z trybun stadionu w Bolonii, tak wyjaśnia przyczyny wysokiej porażki Polaków: - Nasze akumulatory były wyładowane, a graliśmy z drużyną, która utrzymując się przy piłce, mając w środku pola tak dobrych piłkarzy, wykorzystała sytuacje, których sobie sporo kreowała. 

Więcej o: