Copa America. Brazylia rozgromiła Peru i awansowała do ćwierćfinału

Trzy gole w pierwszej połowie, dwa w drugiej. Brazylia ograła Peru aż 5:0, Tym samym wygrała grupę A i zagra w 1/4 finału. Awansowała również Wenezuela po zwycięstwie nad Boliwią 3:1.

W 12. minucie Brazylijczycy mieli rzut rożny, po którym Casemiro uderzeniem głową pokonał bramkarza. Na 2:0 podwyższył Roberto Firmino, ale największą zasługę przy tej bramce trzeba przypisać bramkarzowi Peru.

W 32. minucie na 3:0 podwyższył Everton, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego. Później bramkę zdobył Dani Alves, który podłączył się do akcji ofensywnej i zakończył ją mierzonym uderzeniem. W końcówce meczu bramkę zdobył też Willian. Mogło być nawet 6:0, ale Pedro Gallese obronił karnego, którego wykonywał Gabriel Jesus.

W poprzednich meczach Brazylijczycy wygrali z Boliwią 3:0 i zremisowali z Wenezuelą 0:0. Z kolei Peru również bezbramkowo zremisowało z Wenezuelą i wygrało z Boliwią 3:1. W drugim sobotnim meczu Wenezuela ograła Boliwię 3:1.

Brazylia awansowała z grupy A z pierwszego miejsca, Wenezuela z drugiego, a Peru ma jeszcze szansę na awans z trzeciego miejsca, ale musi czekać na zakończenie rywalizacji w pozostałych grupach. Z trzech grup Copa America awansują dwie drużyny z trzecich miejsc, te z najlepszym bilansem punktów i bramek. Dlatego wysoka porażka Peru jest dobrą informacją dla Argentyny, która w niedzielę gra z Katarem o uniknięcie blamażu i uratowanie awansu do ćwierćfinału. Argentyna ma jeden punkt i jest ostatnia w grupie B - Katarczycy wyprzedzają ją lepszym bilansem bramek - ale po 0:5, psującym bilans bramkowy Peru, nawet najniższe zwycięstwo Argentyńczyków zapewni im awans.