Euro U-21. Włosi wygrali, ale wciąż nie są pewni awansu z grupy

Podczas ostatniego spotkania grupy A Włosi pokonali Belgów 3:1. I choć gospodarze Euro U-21 wygrali dwa z trzech meczów, to wciąż nie są pewni awansu do fazy pucharowej.

W pierwszym składzie Włochów miał wystąpić Moise Kean, ale napastnik Juventusu spóźnił się na przedmeczową odprawę, więc selekcjoner się wściekł i ostatecznie postawił na Patricka Cutrone. Luigi Di Biagio nie może żałować wyboru, bo napastnik Milanu zdobył ładną bramkę strzałem głową. Cutrone trafił w 53. minucie. Wcześniej, pod koniec pierwszej połowy, trafił Barella.

Ozdobą spotkania były jednak inne bramki. Na 1:2 gola strzelił Yari Verschaeren, który popisał się pięknym strzałem z około 18. metra. Efektowną bramkę zdobył także Chiesa, który bardzo mocno strzelił, a piłka przeleciała tuż pod poprzeczką.

Włosi ostatecznie wygrali 3:1 i choć zwyciężyli także z Hiszpanami (3:1), to przez porażkę z Polską (0:1) zajęli ostatecznie drugie miejsce w grupie, za Hiszpanami. Gospodarze turnieju wciąż mają szansę na wyjście z grupy, ale wszystko zależy od wyników z innych grup. Wszystkich uczestników fazy pucharowej poznamy w poniedziałek. W klasyfikacji drużyn z 2. miejsca w swoich grupach Włosi są na razie liderami. Ale sześć punktów mają także Francuzi którzy w poniedziałek zagrają z Rumunami. Trzecim wiceliderem jest Dania, która po dwóch meczach ma trzy "oczka".