Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Ogromne osłabienie Polaków w meczu z Hiszpanią

Czesław Michniewicz podał skład reprezentacji Polski na decydujący mecz fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy przeciwko Hiszpanom. W podstawowej jedenastce nie ma Dawida Kownackiego, który narzekał na ból mięśnia dwugłowego.

Jednego punktu potrzebuje młodzieżowa reprezentacja Polski, by awansować do półfinału mistrzostw Europy i zapewnić sobie wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Brakującego "oczka" zespół Czesława Michniewicza poszuka w ostatnim meczu fazy grupowej, w którym naszym rywalem będą Hiszpanie.

Zobacz wideo

Na to spotkanie Michniewicz dokonał trzech zmian w składzie. Z podstawowej jedenastki wyleciał kontuzjowany Dawid Kownacki oraz Paweł Bochniewicz i Filip Jagiełło. Ich miejsce w składzie zajęli Adam Buksa, Konrad Michalak i Robert Gumny.

Polacy zagrają w ustawieniu 1-4-5-1. Tym razem, tak jak w meczu z Belgią, parę stoperów stworzą Mateusz Wieteska i Krystian Bielik. Gumny, który wraca po zatruciu pokarmowym, zagra na prawej obronie. W środku pola najprawdopodobniej zagrają Karol Fila, Szymon Żurkowski i Patryk Dziczek. Na skrzydłach zaś Michalak i Sebastian Szymański.

Początek meczu Polska - Hiszpania w sobotę o godz. 21.00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Skład reprezentacji Polski U-21 na mecz z Hiszpanią:

Kamil Grabara - Robert Gumny, Krystian Bielik, Mateusz Wieteska, Kamil Pestka - Karol Fila, Sebastian Szymański, Szymon Żurkowski, Patryk Dziczek, Konrad Michalak - Adam Buksa.
 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ