Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niedawny półfinalista LM został trenerem "polskiego klubu" w Serie A

Eusebio di Francesco, były szkoleniowiec Romy, został nowym trenerem Sampdorii Genua, czyli klubu Bartosza Bereszyńskiego, Karola Linettego i Dawida Kownackiego.

W marcu Roma odpadła z Ligi Mistrzów po dwumeczu z FC Porto w 1/8 finału, dlatego zwolniła Eusebio Di Francesco. A przecież jeszcze kilka miesięcy wcześniej był uznawany za bohatera, po tym jak Roma sensacyjnie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów, pokonując w ćwierćfinale Barcelonę.

Zobacz wideo

Zespoły prowadzone przez Di Francesco charakteryzują się ofensywnym stylem. Miłością do ofensywnej taktyki zaraził się od Zdenka Zemana, swojego mentora. Czech prowadził Di Francesco w latach 1997-99 w Romie. Później minęli się jeszcze jako trenerzy w Pescarze.

- Sposób widzenia piłki przez Zemana bardzo mi pomógł i wiele mnie nauczył. Szczególnie podobała się jego mentalność. Chciał ciągle ofensywnej gry. To właśnie on najbardziej mnie zainspirował i wpłynął na mój rozwój - mówił o Czechu Di Francesco.

Kultowy czeski trener słynął z tego, że swoje zespoły ustawiał skrajnie ofensywnie. Jego drużyny zawsze zdobywały mnóstwo bramek, dużo też jednak traciły. Di Francesco wydaje się bardziej elastyczny, przez co może okazać się skuteczniejszy od swojego mistrza. 

Włoch odnosił sukcesy już jako trener Sassuolo, kiedy w 2013 roku awansował z tym klubem do Serie A, a sezon 2015/16 zakończył na szóstym miejscu, dającym prawo gry w Lidze Europy. Zespół, który miał spaść z ligi, pojawił się na salonach. Ba, Sassuolo wygrało nawet w grupie z Athletikiem Bilbao 3:0, którego trenerem był Ernesto Valverde, obecny szkoleniowiec Barcelony. 

Di Francesco podpisał z Sampdorią trzyletnią umowę. Wiele wskazuje, że w przyszłym sezonie będzie prowadził Karola Linettego oraz Bartosza Bereszyńskiego. Dawid Kownacki prawdopodobnie latem opuści Sampę.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ