Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice Hiszpanii wskazują, co musi zrobić Polska, by Hiszpanie nie mieli szans. "Mamy poważny problem"

Hiszpania musi pokonać Polskę trzema bramkami, by pewnie awansować do półfinału Euro U-21. Ma w tym pomóc powrót kontuzjowanego dotąd Fabiana Ruiza z Napoli. W komentarzach pod hiszpańskimi tekstami często pojawia się jednak teza: - "Wystarczy, że Polacy wyłączą z gry Ceballosa i mamy poważny problem". Sposób na wyeliminowanie Hiszpanów pokazali Rosjanie, którzy rok temu wyrzucili ich z mistrzostw świata. Drużyna Michniewicza zaprezentuje podobny styl.

Reprezentacja Polski musi wygrać lub zremisować z Hiszpanią, by zapewnić sobie awans do półfinału Euro U-21 i zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Hiszpanie mają trudniejszą sytuację, bo do pewnego awansu potrzebują zwycięstwa 3:0 z Polakami. 

Zobacz wideo

Powrót piłkarza Napoli

Drużyna będzie jednak wzmocniona powrotem Fabiana Ruiza, czyli piłkarza Napoli, który był pewnym ogniwem reprezentacji w eliminacjach do Euro. Zawodnik zmagał się jednak z urazem lewego uda, ale teraz jest już gotowy do gry i zobaczymy, czy trener zdecyduje się go wystawić w pierwszym składzie. Wydaje się jednak, że zawodnik Napoli zajmie miejsce Mikela Oyarzabala, który jest już nieco zmęczony dwoma pierwszymi spotkaniami. - Musimy mieć głowę na karku i nie zwariować. Nie powinniśmy chcieć strzelić "trzeciego gola przed pierwszym" - powiedział trener na konferencji prasowej.

Kibice Hiszpanii mówią jak pokonać ich drużynę 

Przeglądając hiszpańskie media, na przykład portal "Marca", łatwo natknąć się na komentarze dotyczące gry Hiszpanii oraz tego, jak łatwo zatrzymać "La Furia Roje". - Hiszpania nadal musi czekać na pokolenie takich piłkarzy jak Iniesta. Na razie wszystko opiera się na zawodnikach, którzy są ni to chicha ni lemoniada (hiszpański pejoratywny zwrot, który w Polsce ma odpowiednik "ni w pięć ni w dziesięć") jak Ceballos - pisze jeden z kibiców. Wtóruje mu inny - Jedynym zmartwieniem Polski jest to, by zabrać piłkę Ceballosowi, reszta się ułoży. 

Dwa lata temu najlepszym piłkarzem mistrzostw u-21 rozgrywanych w Polsce uznano Daniego Ceballosa, który potem za 16 milionów euro trafił do Realu Madryt. Jego kariera jednak stanęła w miejscu, a zawodnik nie zrobił oczekiwanego kroku do przodu. Na poprzednich mistrzostwach wydawało się, że będzie to jego ostatni juniorski turniej, ale kariera potoczyła się tak, że Ceballos znowu gra w niższych kategoriach wiekowych. I gra dobrze. To on był autorem przepięknej bramki w meczu z Włochami i przez jego nogi przechodzi każda akcja hiszpańskiej drużyny. 

Rosja pokazała jak wyeliminować Hiszpanię

Hiszpania to niezwykle trudny rywal, którego wartość szacowana jest na ponad 400 milionów euro!  Wartość reprezentacji naszego kraju to zaś zaledwie 37 milionów euro. Wydaje się jednak, że styl naszej drużyny może nie do końca pasować Hiszpanom, którzy słyną z długiego wymieniania piłki w środku pola. Polacy zaś mocno zagęszczą tą cześć boiska. Rok temu w podobnym stylu Rosja wyeliminowała Hiszpanów z mistrzostw świata. Zawodnicy Czerczesowa ustawili się pod swoim polem karnym, a Hiszpania przez 120 minut wymieniła ponad 1000 podań, ale nie zdołała wcisnąć piłki do bramki.  Nie wchodziła nawet w jej pole karne!

Za Hiszpanią przemawia jednak fakt, że na ostatni, trzeci mecz mogą wpuścić kilku zmienników, którzy nie odstają jakością, a Polacy zagrają trzeci mecz praktycznie tą samą jedenastką, dodatkowo wiele wskazuje na to, że kontuzja wykluczy Dawida Kownackiego.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ