Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpanie odkryli słabości Polaków i są przekonani, że nas rozgromią. Mają "szpiega" w Polsce

Hiszpańska "Marca" emocjonuje się meczem Hiszpanii z Polską na Euro U-21. Hiszpanie zapytali piłkarza Piasta Gliwice Joela Valencię o mocne i słabe strony naszej kadry. Hiszpanie są przekonani, że strzelą nam przynajmniej trzy bramki i nie stracą żadnej - tyle im potrzeba do pewnego awansu.

Reprezentacja Polski musi wygrać lub zremisować z Hiszpanią, by zapewnić sobie awans do półfinału Euro U-21 i zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Podopieczni Czesława Michniewicza mogą teoretycznie awansować również w przypadku jednobramkowej porażki, ale sytuacja znacznie się skomplikowała po piątkowych spotkaniach w grupie C - i w takim wypadku Polacy musieliby czekać na wyniki innych spotkań aż do poniedziałku.

Niestety, gramy z niezwykle mocną Hiszpanią, która też walczy o awans i potrzebuje zwycięstwa z Polską trzema bramami, żeby być pewnym awansu. - Jeśli będziemy musieli strzelić Polakom trzy gole, to zrobimy to - stwierdził Dani Olmo, reprezentant Hiszpanii U-21. 

"Marca" odkryła mocne i słabe strony Polaków

Hiszpańska Marca zastanawia się nad słabymi stronami Polaków i zapytała o to Joela Valencię, który obecnie gra w Piaście Gliwice i został wybrany najlepszym piłkarzem ostatniego sezonu. Ekwadorczyk, który grał w Hiszpanii znakomicie przeanalizował grę Polaków. 

- Polska, choć nie jest znanym zespołem w świecie piłki nożnej, zebrała jedno z najlepszych pokoleń w swojej historii. Dwa lata po zorganizowaniu  turnieju U-21 u siebie ma silny zespół, z dobrymi graczami i bardzo klarownymi pomysłami, by jak najlepiej wykorzystać swój potencjał - pisze "Marca".

Zalety Polski zdaniem Valencii:

 1. Polska nie lubi mieć piłki, ale gromadzi wielu zawodników blisko środka pola karnego i trudno ją zaskoczyć, a jej kontry są naprawdę szybkie.
 2. Na prawej stronie mamy Michalaka, który jest niezwykle szybkim piłkarzem. Najszybszym, jakiego Valencia widział w życiu.
 3.  Prawdziwym ubezpieczeniem kadry jest Sebastian Szymański, który ma wielki potencjał i olbrzymią jakość. 
 4. Gwarancją bezpieczeństwa Polski jest Kami Grabara, który choć gra w Danii jest piłkarzem Liverpoolu. A na turnieju też pokazał jakość
 5. Najlepszym napastnikiem kadry jest Kownacki, który jednak prawdopodobnie w tym meczu nie zagra (-przyp. red).
 6. Polska wydaje się być niezmordowana. W pierwszych dwóch meczach nie brakowało jej siły na bieganie. A nasi zawodnicy walczyli o każda piłkę.

Słabości Polski według Joela Valencii:

 1. Polska robi mało zmian. W dwóch pierwszych meczach starczyło siły dla zawodników, ale w trzecim może to spowodować problemy. 
 2. Polacy nie są piłkarzami technicznymi. Dziczek jest polisą bezpieczeństwa w środku pola, ale jak ma piłkę przy nodze to wygląda zdecydowanie gorzej. Hiszpanie mogą to wykorzystać.
 3. Jagiełło często podejmuje złe decyzje w sytuacji, gdy mocno się go naciśnie pressingiem.
 4. Polacy potrafią też stracić koncentrację w najprostszych momentach. 
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (29)
Hiszpanie odkryli słabości Polaków i są przekonani, że nas rozgromią. Mają "szpiega" w Polsce
Zaloguj się
 • p4vciospl

  Oceniono 6 razy 6

  "Polska nie lubi mieć piłki..." - bardzo trafne spostrzeżenie. Nasi piłkarze grają tak jakby ta piłka ich parzyła i zamiast wychodzić na pozycje to chowają się przed podaniami. Tak właśnie wygląda "rozegranie" naszych drużyn.

 • ikebroflovski

  Oceniono 7 razy 5

  Myśleli też, że rozgromią Włochów, którzy myśleli, że rozgromią Polaków.

 • paulogarnies

  Oceniono 6 razy 4

  Nie ma się co martwi o wynik.. To nie dorosła reprezentacja Hiszpanii.. Młodzi mają gorące głowy i totalnie lekceważą każdego z góry a kończy się to dla nich często śmiesznie..
  Przed ME grali sparing z zespołem z klasy B .. Przegrali ten sparing 1:3..
  Dużo młodych gwiazdek i egoistycznego grania..
  Liczę że Polacy skopią im tyłki a ja będę mógł wreszcie pośmiać się tu ze znajomych Hiszpanów.. Od 3 dni trąbią w TV nonstop o tym meczu.. Na Cuatro TV co chwila analizy jakby grali dziś z mistrzami świata :) Boją się nas i tyle..

 • antropoid

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystko zależy od tego, jak się zacznie. Jak Hiszpanie nie strzelą szybko, z każdą minutą będzie im trudniej. Z Włochami mieli imponujące 20 pierwszych minut - a potem kompletnie siedli i rozczarowali.
  Gdyby nie piękny strzał z dystansu na samym początku dostaliby 3-0.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli Polska zagra jak z Włochami to "farceloński styl" zaklepie się na śmierć na 40 metrze, jak przeciw "tico tico", a po meczu będą płakać

 • andgad

  Oceniono 1 raz 1

  Po co im szpieg jak wystarczy obejrzeć jawne mecze z Portugalią, Belgią czy Włochami by wiedzieć, jak zagrać z Polakami!!!

 • ryslew2061

  Oceniono 1 raz 1

  Szpieg?! Pochwycić i rozstrzelać! Aaa! To nie wojna. No to ogłosić "persona non grata" i wydalić po wsze czasy!

 • remo29

  Oceniono 3 razy 1

  Pitolenie jak na konferencji prasowej przed walką bokserską - ja ci tego, a ja ci tamtego, no zobaczymy, co kwa, masz coś, chyba ty... Jak dzieci... A wystarczy poczekać do 22:30 i potem można gadać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX