Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpanie nie chcą po prostu wygrać z Polską. Chcą nas upokorzyć

- Jeśli będziemy musieli strzelić Polakom trzy gole, to zrobimy to - stwierdził Dani Olmo, reprezentant Hiszpanii U-21, przed decydującym meczem z Polską na Euro U-21. Hiszpanie nie chcą po prostu wygrać; myślą o tym, by pokonać ekipę Czesława Michniewicza co najmniej trzema golami. Początek w sobotę o 21:00, relacja na żywo w Sport.pl.

Reprezentacja Polski jest liderem z sześcioma punktami, a za jej plecami znajdują się Włosi i Hiszpanie, mający po trzy punkty - tak wygląda sytuacja przed ostatnią kolejką w grupie A na mistrzostwach Europy do lat 21. Polakom do awansu wystarczy punkt w meczu z Hiszpanią. Wicemistrzowie Europy sprzed dwóch lat są jednak w pełni zależni od siebie: nie będą musieli oglądać się na rywali i wygrają grupę, jeśli pokonają Polskę co najmniej trzema golami. Jeśli wygrają jednym lub dwoma golami, będą musieli liczyć na to, że Włosi nie pokonają Belgów (którzy przegrali oba spotkania i nie mają szans na awans).

Zobacz wideo

- Myślimy tylko o pokonaniu Polski. Na korzyść dla nas działa fakt, że jesteśmy zależni w pełni od siebie, więc jeśli będziemy musieli strzelić Polakom trzy gole, to zrobimy to - stwierdził Dani Olmo. - Polska jest silna, ale my też mamy swoje mocne strony - dodał. Madrycki "AS" podkreśla, że "turniej jest pełen niespodzianek ze względu na bardzo wyrównany poziom wszystkich drużyn". W środę Hiszpanie ledwo co pokonali Belgię (zdecydował gol Fornalsa w 89. minucie, gdyby nie on, Hiszpanie nie mieliby już szans na awans), a Włosi niespodziewanie przegrali z Polakami.

Reprezentant Hiszpanii: Chcemy wygrać z Polską najwyżej, jak to tylko możliwe

- Polska pokazała, że jest bardzo dobrą drużyną. Bardzo dobrze spisuje się w drugiej linii. Będziemy musieli mieć duże posiadanie piłki i zadawać ciosy tam, gdzie to zaboli ich najbardziej. Będziemy cieszyć się piłką i meczem. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale chcemy wygrać, w dodatku najwyżej, jak to tylko możliwe - powiedział Carlos Soler, dodając, że "Polacy są bardzo dobrze zorganizowani i w starciach z nimi trudno wykreować sobie szanse". - Pokazali to w meczu z Włochami. My nie możemy skupiać się na poszczególnych piłkarzach, ale na całej drużynie. Musimy grać swoje, to jest najważniejsze.

- Awans będzie bardzo trudny, ale nie przestaniemy w niego wierzyć - dodał Pablo Fornals. Hiszpanię na mecz z Polską powinien wzmocnić Fabian Ruiz. Zawodnik Napoli doznał kontuzji w starciu z Włochami (1:3, zszedł w przerwie) i opuścił starcie z Belgią, ale będzie gotowy na Polskę - to bardzo ważne, bo trener Luis de la Fuente uważa go za kluczowego piłkarza "La Rojity".

Hiszpanie: Polska rewelacją Euro U-21. Ostrzegają przed Żurkowskim i Kownackim

- Hiszpania musi wygrać i strzelić dużo goli. Niższe zwycięstwo daje małe szanse na awans. Dlatego też kadrowicze podchodzą do meczu z Polską jak do rewanżu po przegraniu pierwszego meczu 0:3. Inne scenariusze nie są rozważane - pisze "AS". - Hiszpania musi zagrać perfekcyjny mecz, na dużo wyższym poziomie niż dwa poprzednie - dodaje COPE.

- Polska prawdopodobnie pozostawi piłkę podopiecznym de la Fuente i będzie starała się zaskoczyć rywala kontratakami. To jedna z rewelacji mistrzostw, do których dostała się po barażach; wyeliminowała Portugalię mimo porażki w pierwszym meczu 0:1 - pisze COPE. Dziennikarze zauważają, że w tej kategorii wiekowej Polacy jeszcze nigdy nie pokonali Hiszpanii - bilans to pięć porażek i jeden remis. Hiszpański Eurosport ostrzega przed dwoma największymi gwiazdami reprezentacji Polski: to Szymon Żurkowski, "utalentowany pomocnik niedawno pozyskany przez Fiorentinę" oraz "prowadzący ofensywę Dawid Kownacki, który z 10 golami w kwalifikacjach został najlepszym strzelcem", choć jego występ jest niepewny ze względu na kontuzję.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ