Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tak ma wyglądać skład Polski U-21 na mecz z Hiszpanią! Michniewicz musi zmieniać

Dwóch zmian w podstawowym składzie może dokonać Czesław Michniewicz na sobotni mecz z Hiszpanią. Do wyjściowej jedenastki prawdopodobnie wróci Robert Gumny, a wypaść z niej może Dawid Kownacki.

Jednego punktu potrzebuje młodzieżowa reprezentacja Polski, by awansować do półfinału mistrzostw Europy i zapewnić sobie wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Brakującego "oczka" zespół Czesława Michniewicza poszuka w ostatnim meczu fazy grupowej, w którym naszym rywalem będą Hiszpanie.

Można spodziewać się, że skład na to spotkanie nie będzie specjalnie różnił się od tego, który selekcjoner wystawił na środowy mecz z Włochami (1:0). Michniewicz może jednak dokonać dwóch zmian. Najważniejsza dotyczy kapitana i jednego z najważniejszych piłkarzy kadry - Dawida Kownackiego.

Napastnik Sampdorii Genua nie dokończył meczu z Włochami, w 70. minucie zmienił go Adam Buksa. Po spotkaniu Kownacki tłumaczył, że zmiana spowodowana była "zmęczeniem" mięśnia dwugłowego, który zawodnik uszkodził przed turniejem. W piątek okazało się jednak, że sprawa jest poważniejsza.

- Niestety po meczu z Włochami znów zacząłem odczuwać ból mięśnia. Nie wiem w jakim on jest stanie, bo nie mieliśmy jeszcze treningu po spotkaniu z Włochami. Na temat własnego stanu zdrowia mądrzejszy będę po wieczornych zajęciach. Zrobię wszystko, by się wykurować na najważniejszy mecz dla tej kadry - powiedział Kownacki.

Trening nie przyniósł jednak optymistycznych wieści. Napastnik poćwiczył z zespołem przez 20 minut, po czym opuścił trening. Jego dalszej części przyglądał się z boku, z opatrunkiem na prawej nodze, z którym wyszedł na zajęcia. Ostateczna decyzja w sprawie Kownackiego ma zapaść w sobotę koło południa, na przedmeczowej odprawie. Jeżeli napastnik Sampdorii nie będzie w stanie zagrać, jego miejsce w podstawowym składzie najprawdopodobniej zajmie Buksa, który imponował skutecznością podczas dwóch wewnętrznych gierek na otwartych treningach w Spilamberto.

Bardzo prawdopodobny jest za to powrót do składu Roberta Gumnego. Obrońca Lecha Poznań nie zagrał z Belgią i Włochami z powodu zatrucia pokarmowego. Teraz wszystko wskazuje na to, że wszelkie problemy już za zawodnikiem, który w czwartek i piątek trenował z zespołem na pełnych obrotach. Powrót Gumnego oznaczać będzie, że na ławce rezerwowych najprawdopodobniej usiądzie Karol Fila.

Początek meczu Polska - Hiszpania w sobotę o godz. 21.00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski U-21 na mecz z Hiszpanią:

Kamil Grabara - Robert Gumny, Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska, Kamil Pestka - Filip Jagiełło, Krystian Bielik, Szymon Żurkowski, Patryk Dziczek, Sebastian Szymański - Adam Buksa.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ