Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA zmieniła przepisy w trakcie turnieju. Wystraszyła się czerwonych kartek

Bramkarki, które występują na mundialu kobiet Francji, nie będą karane żółtymi kartkami, kiedy ruszą się z linii przed rzutem karnym. IFAB na wniosek FIFA wprowadziła dyspensę, zmieniła ten przepis na czas turnieju.

We Francji właśnie dobiegła końca faza grupowa mundialu kobiet. Razem z nią zmienił się także pewien przepis. W piątek International Football Association Board (IFAB), czyli organizacja odpowiedzialna za zmianę i regulację przepisów w futbolu, wprowadziła bowiem na wniosek FIFA tymczasową dyspensę dotyczącą rzutów karnych.

Zobacz wideo

Konkretnie chodzi o zachowanie bramkarek, które nie będą już karane żółtymi kartkami, kiedy ruszą się z linii przed rzutem karnym. Nowy przepis dotyczy jednak tylko serii rzutów karnych na zakończenie meczu oraz - jak na razie - obowiązuje tylko na mistrzostwach świata kobiet.

FIFA uważa, że obecność VAR jest bardziej odstraszająca dla bramkarek niż żółta kartka. Bardziej obawia się jednak, że technologia może sprawiać, iż bramkarki będą wielokrotnie karane i wyrzucane z boiska. Co mogłoby doprowadzić do tego, że w bramce stawać musiałby zawodniczki z pola, bo przepisy nie pozwalają na przeprowadzenie zmiany w trakcie trwania serii rzutów karnych.

W sobotę rozpocznie się rywalizacja w fazie play-off. W 1/8 finału Norwegia zmierzy się z Australią, Anglia z Kamerunem, Francja z Brazylią, USA z Hiszpanią, Włochy z Chinami, Holandia z Japonią, Niemcy z Nigerią i Szwecja z Kanadą. Tytułu bronią piłkarki reprezentujące Stany Zjednoczone.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (10)
FIFA zmieniła przepisy w trakcie turnieju. Wystraszyła się czerwonych kartek
Zaloguj się
  • dex_pl

    Oceniono 19 razy 7

    A w przypadku facetów takiej obawy nie ma? Przecież także moze być czerwona ...

    Widocznie jednak piłka nożna kobiet trochę się różni - choćby tym, że faceci potrafią ogarnąć prostą zasadę i do niej się stosują (a jak nie - to przyjmują karę).

  • Oceniono 1 raz 1

    Akurat ten przepis powinien być na stałe zdjęty w serii rzutów karnych, bo zbyt duże są nerwy i zbyt duża możliwość popełnienia błędu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX