Znakomity występ Polaka na Euro U-21. Polski klub zarobi miliony?

"La Gazetta dello Sport" podkreśla doskonały występ Mateusza Wieteski w meczu przeciwko Włochom. Polski obrońca otrzymał od włoskiej gazety notę 7 w skali 1-10. Piłkarzem Legii Warszawa już zainteresowane są zagraniczne kluby.

Reprezentacja Polski wygrała w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-21 z Włochami 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Krystian Bielik, znakomitym strzałem sprzed pola karnego w 40. minucie. Doskonała praca w obronie i znakomita postawa Kamila Grabary sprawiła, że zespół Czesława Michniewicza jest już o krok od awansu do półfinału i wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zobacz wideo

"La Gazetta dello Sport" doceniła znakomity występ Mateusza Wieteski, piłkarza Legii Warszawa, który został oceniony przez włoski dziennik na 7 w skali 1-10. - Doskonały występ. Jeśli Euro U-21 służy do wyszukiwania nieoszlifowanych diamentów, to z pewnością jest jednym z nich - napisano w uzasadnieniu oceny, podkreślając aż 19 przechwytów, które zaliczył w starciu z gospodarzami turnieju. 

Wieteska dobrym występem na Euro U-21 może zapracować na zagraniczny transfer. Jak informowaliśmy w ostatnich dniach, pozyskaniem obrońcy zainteresowane są już m.in. Sporting Braga i Dynamo Kijów. Jesli Polak utrzyma dyspozycję z meczu z Włochami, z pewnością zostanie zauważony przez wielu skautów, obecnych na turnieju. Już teraz jego wartość wycenia się na 6 milionów euro.

Więcej o: