Copa America. Urugwaj niespodziewanie zatrzymany przez Japonię

Urugwajczycy niespodziewanie zremisowali z Japonią 2:2 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Copa America. Azjaci dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach, które zdobył Koji Miyoshi, jednak do wyrównania doprowadzali Luis Suarez i Jose Maria Gimenez.

Japończycy, którzy występują w Copa America gościnnie, nie byli uznawani za faworytów spotkania przeciwko Urugwajowi. Biorąc pod uwagę wynik meczu z Chile (Azjacj przegrali aż 0:4), wydawało się, że ich czwartkowe starcie z Urusami będzie wyglądało bardzo podobnie. Niespodziewanie zdołali zremisować 2:2, dwukrotnie tracąc prowadzenie.

Japończycy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą goli, które strzelał Koji Miyoshi. W 25. minucie wykorzystał podanie Gaku Shibasakiego i mocnym strzałem pokonał Fernando Muslerę. Po weryfikacji VAR sędzia podyktował rzut karny, a Luis Suarez doprowadził do wyrównania. Miyoshi jeszcze raz pokonał urugwajskiego bramkarza w 59. minucie, wykorzystując chaos panujący w polu karnym. Siedem minut później gola dającego remis zdobył Jose Maria Gimenez.

Po dwóch meczach na prowadzeniu tabeli grupy C prowadzi Urugwaj z czteroma punktami. Drugie miejsce zajmuje Chile mające 3 punkty, które swój mecz z Ekwadorem rozegra dopiero w sobotę. Japończycy znajdują się na 3. miejscu z jednym "oczkiem". W ostatniej kolejce Urugwajczycy zagrają z Chile, a Japonia z Ekwadorem.