Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trening wyrównawczy i wolne popołudnie. Polacy regenerują się na mecz z Hiszpanią

Godzinę trwał trening w Spilamberto dla reprezentantów Polski, którzy nie zagrali w środę przeciwko Włochom. Czwartek jest luźniejszym dniem dla zawodników, którzy mają wolne popołudnie.

11 - tylu zawodników wzięło udział w treningu reprezentacji Polski, który w południe rozpoczął się w Spilamberto. Były to zajęcia wyrównawcze dla piłkarzy, którzy w środę nie zagrali przeciwko Włochom w Bolonii. W treningu udział wzięli bramkarze: Mateusz Lis i Tomasz Loska, obrońcy: Robert Gumny i Dominik Jończy, pomocnicy: Przemysław Płacheta, Jakub Piotrowski, Mateusz Wdowiak, Kamil Jóźwiak oraz napastnicy: Karol Świderski, Paweł Tomczyk i Adam Buksa. Zawodnik Pogoni był jedynym piłkarzem, który w środę wszedł na boisko, a w czwartek pojawił się na treningu.

Zobacz wideo

Po rozgrzewce reprezentanci Polski przez kilka minut wymieniali podania według nakreślonego przez sztab schematu. Najważniejszą częścią treningu była jednak wewnętrzna gierka. Piłkarze zostali podzieleni na dwa zespoły.

Niebiescy: Lis - Piotrowski, Jończy, Świderski, Tomczyk, Mirosław Kalita (asystent Michniewicza)

Czerwoni: Loska - Gumny, Płacheta, Jóźwiak, Wdowiak, Buksa.

Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem "Czerwonych." Podobnie jak trzy dni temu, niemal w identycznej gierce, skutecznością błyszczał Buksa. Kilka goli dla zwycięskiej drużyny strzelił też Płacheta. - Podoba mi się to. Bardzo dobry 'szpil' - chwalił swoich piłkarzy Michniewicz.

Czwartek jest luźniejszym dniem dla reprezentantów. Kolejny trening Polacy odbędą dopiero w piątek po południu. W czwartek piłkarze mają wolne aż do wieczora. Chociaż pierwotnie sztab planował wycieczkę do muzeum Lamborghini, to zawodnicy wybrali spędzanie czasu z najbliższymi, którzy przyjechali do Włoch. Wieczorem reprezentanci Polski spotkają się z dziennikarzami.

W piątek drużyna odbędzie w Spilamberto oficjalny trening przed meczem z Hiszpanią, w Bolonii z dziennikarzami na konferencji prasowej spotka się Michniewicz. Mecz Polska - Hiszpania w sobotę o godz. 21.00.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ