Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy skład Polaków na mecz z Włochami na Euro U-21! Duża zmiana w taktyce

Czesław Michniewicz podał skład reprezentacji Polski U-21 na mecz przeciwko Włochom. W porównaniu do meczu z Belgami zaszło do zmiany ustawienia na 5-4-1. Na środku obrony obok Bielika i Wieteski zagra Paweł Bochniewicz. Zabraknie także Roberta Gumnego, którego zastąpił Karol Fila.

Czesław Michniewicz zdecydował się na wiele zmian w porównaniu do meczu z Belgami, wygranego 3:2. Po pierwsze, zmienił ustawienie z 4-3-3 na 5-4-1, umieszczając na środku obrony Pawła Bochniewicza, obok Krystiana Bielika i Mateusza Wieteski. W składzie zabraknie z tego powodu Konrada Michalaka, a także narzekającego na problemy żołądkowe Roberta Gumnego.

Zobacz wideo

Ogromne znacznie w ustawieniu reprezentacji Polski będzie miał Krystian Bielik, który w defensywie będzie cofać się do obrony, tworząc ustawienie 5-4-1. W ofensywnie będzie przesuwał się do przodu, starając tworzyć się przewagę w środku pola, zmieniając naszą formację do 4-5-1..

Skład reprezentacji Polski:

Kamil Grabara - Karol Fila, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Krystian Bielik, Kamil Pestka - Filip Jagiełło, Patryk Dziczek, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański - Dawid Kownacki

Jak informuje Konrad Ferszter, specjalny wysłannik Sport.pl na mistrzostwa Europy U-21, obrońca Lecha zatruł się tuż przed wylotem i z tego powodu nie zagrał przeciwko Belgii. W poniedziałek wydawało się, że Gumny dochodzi do pełni zdrowia i, jak sam zapewniał, zagra z Włochami. We wtorek po południu problemy żołądkowe jednak wróciły, piłkarz nie dokończył oficjalnego przedmeczowego treningu i z tego powodu ponownie zastąpić go musi Karol Fila, piłkarz Lechii Gdańsk.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ