Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Hiszpania bez selekcjonera. Tajemnicze problemy Luisa Enrique

Luis Enrique nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Na specjalnie zwołanej konferencji Luis Rubiales, prezes hiszpańskiej federacji, poinformował, że obecny trener z powodów osobistych musi zakończyć współpracę z kadrą. Szczegóły nadal są jednak owiane tajemnicą. Jego następcą został Robert Moreno, będący dotychczas asystentem.

Luis Enrique nie będzie już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii. Na specjalnie zwołanej konferencji Luis Rubiales, prezes hiszpańskiej federacji poinformował, że z powodów osobistych musi on zakończyć pracę z hiszpańską kadrą. Hiszpan nie prowadził zespoły już od spotkania eliminacji do mistrzostw Europy z Maltą, gdy w tajemniczych okolicznościach opuścił zgrupowanie, stąd jego decyzja, aby ktoś inny mógł go zastąpić na tym stanowisku.

Zobacz wideo

Rubiales podkreślił, że hiszpańska federacja przez cały czas wspierała Luisa Enrique. Dzięki decyzji trenera, istnieje teraz możliwość, aby wybrać nowego szkoleniowca, który przygotuje hiszpańską kadrę do kolejnych meczów eliminacyjnych z Rumunią i Wyspami Owczymi, które odbędą się na początku września. Enrique prowadził reprezentację w 10 spotkaniach, odnosząc 8 zwycięstw i 2 porażki.

Odkąd Luis Enrique nie mógł w pełni skupiać się prowadzeniu kadry, jego asystent, Robert Moreno przejął większość jego obowiązków, będąc w stałym kontakcie z hiszpańskim szkoleniowcem.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ