Włochy - Polska, Euro U-21. Zespół Czesława Michniewicza zagra dziś z gospodarzami turnieju. Transmisja meczu w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, skład, 19.06

Reprezentacja Polski U-21 doskonale rozpoczęła udział w mistrzostwach Europy do lat 21. W pierwszym meczu fazy grupowej zespół Czesława Michniewicza pokonał Belgię 3:2. W środę polscy piłkarze zagrają z gospodarzami imprezy - Włochami, którzy mają na koncie zwycięstwo z Hiszpanią.

Meczem z Belgią Polacy zainaugurowali udział w mistrzostwach Europy do lat 21. Bramka stracona w 16. minucie nie podłamała zespołu Czesława Michniewicza, który odpowiedział wyrównującym trafieniem już po 10 minutach – belgijskiego bramkarza pokonał Szymon Żurkowski. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze: Krystian Bielik (52') i Sebastian Szymański (79'). Solidnie prezentująca się w tym meczu defensywa naszej kadry "przysnęła" nieco przy rzucie rożnym, po którym Belgowie mogli cieszyć się z bramki kontaktowej. Kamil Grabara nie musiał już później wyciągać piłki z siatki i zespół Michniewicza zapisał na swoim koncie cenne 3 punkty na otwarcie turnieju.

W środę reprezentacja Polski zmierzy się na Stadio Renato Dall'Ara (Bolonia) z gospodarzami Euro – Włochami. Drużyna prowadzona przez Luigiego Di Biagio, podobnie jak Polska, zapisała już na swoim koncie 3 punkty. W meczu faworytów całego turnieju Włoski okazali się lepsi od Hiszpanów, wygrywając 3:1 (dwie bramki Federico Chiesy i trafienie Lorenzo Pellegriniego).

Z Włochami prawdopodobnie nie zagra Robert Gumny, który wciąż zmaga się z zatruciem pokarmowym. Miejsce Gumnego, podobnie jak w starciu z Belgami, zajmie najpewniej zawodnik Lechii Gdańsk – Karol Fila.

Przewidywany skład Polaków: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Pestka - Jagiełło, Dziczek, Żurkowski - Michalak, Kownacki, Szymański.

Włochy - Polska. Gdzie oglądać spotkanie mistrzostw Europy U-21? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV dzisiejszego spotkania reprezentacji Polski z Włochami obejrzymy w TVP Sport i TVP 1. W Internecie mecz będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport. Studio rozpocznie się o godz. 20:30 , a początek transmisji zaplanowano na godz. 20:50