Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przewidywany skład Polski na mecz z Włochami

Prawdopodobnie w niezmienionym składzie zagra z Włochami reprezentacja Polski do lat 21. Oznacza to, że Czesław Michniewicz znów nie będzie mógł skorzystać z chorego Roberta Gumnego.

W niedzielę zespół Czesława Michniewicza pokonał Belgów 3:2. Gole dla naszej reprezentacji strzelili Szymon Żurkowski, Krystian Bielik i Sebastian Szymański. W środę, w Bolonii, w drugim meczu młodzieżowych mistrzostw Europy Polacy zagrają z gospodarzem turnieju - Włochami.

Zobacz wideo

Chociaż Michniewicz zaznaczał, że zawodnicy mocniej niż zwykle odczuli trudy meczu i być może będzie zmuszony do dokonania zmian w składzie, to spodziewamy się, że na stadion w Bolonii wybiegnie ta sama jedenastka, co w Reggio Emilii. Oznacza to, że do dyspozycji Michniewicza znów nie będzie Robert Gumny.

Obrońca Lecha zatruł się tuż przed wylotem i z tego powodu nie zagrał przeciwko Belgii. W poniedziałek wydawało się, że Gumny dochodzi do pełni zdrowia i, jak sam zapewniał, zagra z Włochami. We wtorek po południu problemy żołądkowe jednak wróciły, piłkarz nie dokończył oficjalnego przedmeczowego treningu i jego występ na Stadio Renato Dall'Ara stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Miejsce Gumnego, podobnie jak z Belgami, zajmie zawodnik Lechii Gdańsk - Karol Fila.

Innych problemów w zespole nie ma. W bramce na pewno zagra Kamil Grabara, poza Filą obronę stworzą Mateusz Wieteska, Krystian Bielik i Kamil Pestka. W pomocy trójka: Żurkowski, Patryk Dziczek i Filip Jagiełło. Na skrzydłach Szymański i Konrad Michalak, a w ataku Dawid Kownacki.

Początek meczu Włochy - Polska w środę o godz. 21.00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Przewidywany skład Polaków: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Pestka - Jagiełło, Dziczek, Żurkowski - Michalak, Kownacki, Szymański.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ