Czesław Michniewicz: Mamy jeden problem zdrowotny w zespole. Mam nadzieję, że do meczu wszystko będzie okej

- Mamy swój pomysł, uważam że jesteśmy przygotowani w stu procentach, ale na końcu wszystko zweryfikuje boisko. Możemy dziś mówić, że wszystko jest w porządku, ale najważniejsze będzie to, co pokażemy przeciwko Belgii - powiedział selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, przed pierwszym meczem mistrzostw Europy.

W niedzielę o godz. 18.30 reprezentacja Polski do lat 21 rozpocznie udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Nasza drużyna, która w grupie zagra też z Włochami i Hiszpanią, na początek zmierzy się z reprezentacją Belgii. 

Zobacz wideo

- Nie widzę żadnego dodatkowego stresu w zespole. Bardzo pomaga nam doświadczenie naszego kapitana, dla którego będzie to trzeci wielki turniej z rzędu. Wszystko zweryfikuje jednak boisko. Możemy dziś mówić, że wszystko jest okej, ale najważniejsze będzie to, co zaprezentujemy w niedzielę przeciwko Belgom - powiedział Michniewicz

- Mamy delikatne problemy z jednym zawodnikiem, ale na razie nie chcę mówić o kogo chodzi. Mam nadzieję, że do meczu wszystko będzie w porządku. Poza tym wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Dawid Kownacki, który z nami tutaj siedzi, też - dodał. W sobotnim treningu udziału nie wziął Robert Gumny.

- Nie będę mówił o słabościach Belgów, bo to doskonale przygotowana drużyna. O wyniku na tym turnieju zdecydują detale. Zobaczymy jak zespoły poradzą sobie ze stresem i warunkami, które panują we Włoszech. Tydzień w Grodzisku Wielkopolskim pomógł nam w przygotowaniu się do gry w takiej pogodzie. Nikt nie jest w stanie grać na najwyższej intensywności, wysokim pressingiem przez 90 minut. W takich turniejach się tak nie gra. Mamy swój pomysł, uważam że jesteśmy przygotowani w stu procentach, ale na końcu wszystko zweryfikuje boisko

- Poza tym staramy się nie skupiać na rywalach. Wiemy, co chcemy zagrać, przede wszystkim interesuje nas plan, który sobie założymy i który będziemy chcieli zrealizować na boisku.

Więcej o: