Rafał Kurzawa odrzucił propozycję z Danii. Ma kilka opcji zagranicznych

Rafał Kurzawa nie zostanie w duńskim Midtjylland. Reprezentant Polski odrzucił ofertę klubu, w którym przebywał na wypożyczeniu co oznacza, że latem wróci do francuskiego Amiens.

Przed rokiem Rafał Kurzawa zamienił grę w Górniku Zabrze na francuskie Amiens. W Ligue 1 Polak się jednak nie odnalazł. Najlepszy asystent ekstraklasy w sezonie 2017/18 grał mało, co najwyżej pełnił rolę rezerwowego. W Amiens rozegrał łącznie 14 meczów, w których strzelił jednego gola.

Zobacz wideo

Zimą Kurzawa zdecydował się na wypożyczenie do duńskiego Midtjylland, by złapać formę przez regularne granie. W nowej lidze i klubie nie było jednak dużo lepiej. Przez pół roku skrzydłowy rozegrał tam łącznie dziewięć meczów, w których zanotował dwie asysty.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz "Super Expressu" - Piotr Koźmiński - Kurzawa latem wróci do Amiens. Chociaż Polak otrzymał propozycję pozostania Danii, to ją odrzucił i zdecydował się na powrót do Francji i walkę o miejsce w składzie u nowego trenera.

Jednocześnie Kurzawa ma kilka propozycji transferowych, w tym z Polski, jednak na razie reprezentant kraju nie jest zainteresowany powrotem do naszej ligi. W pierwszej drużynie narodowej Kurzawa rozegrał siedem spotkań, nie strzelił jeszcze gola.

Więcej o: