Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentanci Izraela ukarani za opuszczenie hotelu po meczu z Polską

Izraelski Związek Piłki Nożnej ukarał czterech graczy za samowolne opuszczenie hotelu podczas zgrupowania kadry po meczu z Polską. Media sugerowały, że udali się do kasyna. Nie dostali oni jednak najbardziej drastycznej kary, czyli zawieszenia. Skończyło się na przeprosinach i uderzeniu po kieszeni.

"Pragniemy wyrazić nasze przeprosiny i błąd w ocenie sytuacji, który doprowadził nas do złamania zasady o nie opuszczaniu hotelu kadry" - tak mają brzmieć oficjalne przeprosiny czterech piłkarzy Izraela, które już zamieścił na swojej stronie portal kan.org.il.

Zobacz wideo

To wynik rozmowy piłkarzy z dyrektorem sportowym reprezentacji Izraela Willim Ruttensteinerem oraz jej trenerem Andreasem Herzogiem. Selekcjoner, by zająć się aferą, został ściągnięty w czwartek do Tel Awiwu z Austrii i odbył spotkanie z trzema zawodnikami (czwarty był już w Chinach).

Na przeprosinach graczy się nie skończy. Za to, że opuścili hotel (do czego się zresztą od początku przyznawali) zapłacą kary. Beram Kayal, Dia Saba, Taleb Tawatha po 3000 euro, natomiast Ayid Habashi 1500. Pieniądze popłyną do placówki medycznej lub innej organizacji non-profit, którą wskaże tamtejszy związek.

Grają dalej

Gracze uniknęli jednak najsurowszej kary. Gdyby udowodniono im, że nocą udali się - nie, jak sugerowali, na kawę z jednym z braci piłkarza - tylko do kasyna, z pewnością zostaliby zawieszeni.

Jak informują izraelskie media, usunięcie z drużyny będzie czekało ich natomiast w przypadku powtórzenia takiego wybryku.

Przypomnijmy, że po meczu z Polską w Warszawie (0:4) czterech reprezentantów Izraela opuściło hotelowe pokoje i prywatnych strojach udało się "na miasto". Portal kan.org.il donosił, że poszli do jednego z warszawskich kasyn. Dalej przyjmuje zresztą taką wersję zdarzeń. Zawodnicy mieli swoją.

- Siedzieliśmy z rodziną Saby, ponieważ jego brat miał lot o czwartej rano. Wypiliśmy kawę, przepraszam, cappuccino. W życiu nie wszedłbym do kasyna – bronił się Tawatha.

Na razie nie wiadomo, czy jakieś konsekwencje spotkają menedżera drużyny Guya Putternagiina, który w poniedziałkowy wieczór wydał graczom ich paszporty.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (18)
Reprezentanci Izraela ukarani za opuszczenie hotelu po meczu z Polską
Zaloguj się
 • chimi-churi

  Oceniono 8 razy 8

  Żydzi wnerwieni na maksa. Nagle okazało się, że można nocą chodzić po Warszawie bez ochrony i wrócić cało do hotelu....

 • stanley1973

  Oceniono 9 razy 7

  Kłamstwo wyssali z mlekiem matek.

 • ansuz_odyn

  Oceniono 8 razy 6

  SPORTOWCY ZSRR TEZ NIE MOGLI OPUSZCZAĆ HOTELU BEZ AGENTA KGB
  Żydzi bolszewizm maj we krwi

 • californian-legit

  Oceniono 10 razy 6

  O co tu wlasciwie chodzi? Czy dociekliwi dziennikarze Gazeta,pl nie potrafia dopytac dlaczego sportowcy Izraela nie moga opuszczac hotelu w Polsce?

 • estacionmexico

  Oceniono 5 razy 3

  Liczylem na czerska telenowelę o reprezentacji Izraela, z ktora bardzo się zżyliśmy (ja wręcz traktuję ja już niemal jak własna !) i się nie zawiodłem

 • niosacyswiatlo

  Oceniono 5 razy 3

  "Na przeprosinach graczy się nie skończy. Za to, że opuścili hotel (do czego się zresztą od początku przyznawali) zapłacą kary. Beram Kayal, Dia Saba, Taleb Tawatha po 3000 euro, natomiast Ayid Habashi 1500".
  Nie żebym się czepiał, ale ukarali 4 Arabów i muzułmanów.

 • zebrzec

  Oceniono 2 razy 2

  "Uniknęli najgorszego"... rozstrzelania?

 • block52

  Oceniono 1 raz 1

  Wygraliśmy w czysto sportowym pojedynku

 • si4mano

  Oceniono 3 razy 1

  Niemożliwe, że wyszli na miasto! gdyby tylko na moment opuścili strzeżony hotel polscy antysemici zamordowaliby ich wszystkich jak nasi dziadkowie w latach 39-45. Prawda Gazeto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX