Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ambasador Izraela skomentowała zachowanie Krzysztofa Piątka podczas meczu Polska - Izrael

- Krzysztof Piątek gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo! Jest młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania - przyznała Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola w meczu Polska - Izrael (4:0), ale nie wykonał swojej charakterystycznej cieszynki. Po każdy golu polski napastnik rzuca się na kolana i wykonuje gest strzelających pistoletów. W rozmowie z "Łączy Nas Piłka" wyjaśnił, dlaczego nie wykonał go podczas meczu z Izraelem. - Mamy szacunek do każdego przeciwnika, wiadomo, jaka w Izraelu jest polityka i zachowałem się z szacunkiem do rywala - przyznał Krzysztof Piątek. Przypomnijmy, że Izrael od dziesięcioleci pozostaje w konflikcie z państwami arabskimi.

Zobacz wideo

Na słowa napastnika AC Milan zareagowała Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce. - Krzysztof Piątek jest nie tylko znakomitym snajperem, który potrafi rozstrzygać ważne mecze (szkoda, że było to tym razem z Izraelem), jest również młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania. Gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo - zaznaczyła ambasador Izraela w Polsce, cytowana przez portal WP Sportowe Fakty.

Krzysztof Piątek zachwycił kibiców w Izraelu

Jeden z izraelskich dziennikarzy dodał: - To naprawdę unikalne, zadziwiające zachowanie. Izraelczycy są przyzwyczajeni, że obcokrajowcy krytykują Izrael i jego politykę. Jeśli jacyś piłkarze wykonują gesty polityczne, zazwyczaj są one przeciwko naszemu krajowi. Ludzie go za tu u nas pokochają - przyznał Ori Cooper, dziennikarz z Izraela, również cytowany przez WP.

Krzysztof Piątek ma za sobą fantastyczny początek eliminacji Euro 2020. 23-letni napastnik strzelił trzy gole w czterech meczach. Przed meczem z Izraelem trafiał w spotkaniach z Macedonią Północną i Austrią.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ