Znamy pierwszego finalistę MŚ U-20! Włosi, pogromcy Polaków, pokonani po dramatycznej końcówce

W 91. minucie Włosi oszaleli z radości po strzeleniu gola na 1:1 w meczu z Ukrainą w półfinale MŚ U-20. Jednak sędzia nie uznał gola, przez co kilka minut później Ukraińcy mogli cieszyć się z pierwszego w historii awansu do finału MŚ U-20!

Reprezentacja Włoch wyeliminowała Polskę po pokonaniu jej 1:0 w 1/8 finału. W ćwierćfinale pokonała Mali 4:2. Za to Ukraina w fazie pucharowej okazała się lepsza od Panamy (4:1) oraz Kolumbii (1:0). Pierwsza połowa półfinałowego starcia nie mogła zachwyci kibiców. - Obie drużyny podejmują mało ryzyka - powiedział Sebastian Mila w studiu TVP Sport.

Druga połowa przyniosła dużo więcej emocji. W 52. minucie znakomitą okazję zmarnował Andrea Pinamonti; Włoch został zatrzymany przez Andrija Łunina. Ukraińcy na tę sytuację odpowiedzieli golem, który padł 13 minut później - Serhij Buleca umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu Juchyma Konoplji. Kilka minut później Supriah zmarnował sytuację sam na sam. Sytuacja Ukrainy pogorszyła się w 80. minucie, gdy Popow uderzył Pinamontiego łokciem w głowę i dostał drugą żółtą kartkę. Włosi ruszyli do ataków i udało im się wyrównać w 91. minucie - Gianluca Scamacca pokonał Łunina pięknym strzałem z linii pola karnego! Jednak ich radość szybko się skończyła, bo po analizie VAR sędzia uznał, że Scamacca faulował swojego rywala łokciem przy opanowaniu piłki!

W ten sposób Ukraina awansowała do finału i czeka na swojego rywala. W drugim półfinale Ekwador zagra z Koreą Południową. Spotkanie w Lublinie rozpocznie się o 20:30. Mecz o 3. miejsce zostanie rozegrany w sobotę w Gdyni o 20:30. Finał w Łodzi na stadionie Widzewa w niedzielę o 18:00.