Kapitalna sytuacja reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020! [TABELA]

Dwanaście punktów, osiem goli strzelonych, zero straconych - tak wygląda bilans reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020. Ekipa Jerzego Brzęczka jest na znakomitej drodze do awansu do turnieju finałowego. Po czterech kolejkach ma aż sześć punktów przewagi nad trzecią Austrią.

Reprezentacja Polski pokonała w poniedziałek Izrael aż 4:0 po golach Krzysztofa Piątka, Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego i Damiana Kądziora w meczu na szczycie grupy G - przed tym spotkaniem ekipa Jerzego Brzęczka miała dziewięć punktów, za to Izrael o dwa punkty mniej. W pozostałych poniedziałkowych spotkaniach tej grupy Macedonia Północna przegrała z Austrią 1:4 (choć prowadziła 1:0), a Łotwa uległa Słowenii aż 0:5.

Zobacz wideo

Dzięki takim wynikom Polska ma w tej chwili dwanaście punktów i wyprzedza Izrael aż o pięć punktów i ma sześć oczek przewagi nad trzecią Austrią - to bardzo ważne, bo na Euro 2020 bezpośrednio awansują dwa najlepsze zespoły. Czwarta jest Słowenia (pięć punktów), piąta Macedonia Północna (cztery punkty), a Łotwa do tej pory nie zdobyła ani jednego punktu. Co ciekawe, Polska jest jedną z zaledwie trzech drużyn, która nie straciła bramki w tych eliminacjach - obok Turcji (dziewięć punktów w trzech meczach, bilans bramek 8:0) i Włoch (dziewięć punktów w trzech meczach, 11:0).

Tabela grupy G el. Euro 2020. Reprezentacja Polski ma aż pięć punktów przewagi:

  1. Polska 12 pkt 8:0
  2. Izrael 7 pkt 8:6
  3. Austria 6 pkt 4:6
  4. Słowenia 5 pkt 7:3
  5. Macedonia Północna 4 pkt 5:7
  6. Łotwa 0 pkt 1:13

Następne mecze eliminacji Euro 2020 zostaną rozegrane we wrześniu. 5 września Izrael zagra z Macedonią Północną, a dzień później Słowenia z Polską, a Austria z Łotwą. 9 września Polska zmierzy się z Austrią, Słowenia z Izraelem, a Łotwa z Macedonią Północną. Kolejne dwie kolejki zostaną rozegrane w październiku, a ostatnie mecze zostaną rozegrane w listopadzie.

Kto awansuje na Euro 2020?

Na Euro 2020 awansują dwa najlepsze zespoły. Inne ekipy będą miały jeszcze szansę na udział w barażach (zostaną rozegrane w marcu 2020 roku), ale to, które drużyny otrzymają taką możliwość, będzie zależało od wyników Ligi Narodów oraz innych grup eliminacyjnych. W barażach na pewno wystąpi Macedonia Północna, która wygrała swoją grupę dywizji D (najniższej) Ligi Narodów. Powalczy o awans na Euro 2020 z Gruzją, Kosowem i Białorusią (jeśli żadna z tych drużyn nie awansuje na mistrzostwa Europy bezpośrednio).

Więcej o:
Copyright © Agora SA