Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czy Portugalia awansowała na Euro 2020? Ogromne zamieszanie po finale Ligi Narodów

- Portugalia awansowała na Euro 2020 - napisało "France Football" po triumfie drużyny Fernando Santosa w Lidze Narodów. Francuzi zorientowali się jednak, że popełnili błąd, bo zwycięstwo w tym turnieju nie gwarantuje kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Reprezentacja Portugalii pokonała Holandię 1:0 po golu Goncalo Guedesa w finale Ligi Narodów i została pierwszym, historycznym zwycięzcą tych rozgrywek. Zasady LN nie są do końca jasne dla wielu kibiców oraz piłkarzy. - Liga Narodów nie jest dla mnie ważna, nawet nie do końca ją rozumiem - powiedział Robert Lewandowski w październiku po meczu Polska - Włochy (0:1). Podobne problemy mieli również Anglicy, którzy otwarcie przyznawali, że nie wiedzą o co chodzi w tych rozgrywkach.

Zobacz wideo

Jak się okazało, problem z tym mają również niektóre media. - Portugalia awansowała na Euro 2020 - napisało "France Football" (gazeta organizująca plebiscyt Złotej Piłki) i dopiero po kilku minutach poprawiła nieprawdziwą informację. - Portugalia NIE awansowała na Euro 2020 - taki wpis zamieszczono na profilu Twitterowym FF.

Portugalia nie awansowała na Euro 2020, ale na pewno zagra w barażach

W finałach Ligi Narodów dywizji A (najwyższej) wzięli udział zwycięzcy czterech grup (Portugalia, Holandia, Anglia i Szwajcaria). Portugalia wygrywając turniej finałowy przeszła do historii i zarobiła sześć milionów euro, ale nie zapewniła sobie awansu na Euro 2020. Nadal musi zająć pierwsze lub drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej (ma dwa punkty po dwóch meczach i zajmuje trzecie miejsce, ale ma o jeden mecz rozegrany mniej).

Dobre wyniki w Lidze Narodów sprawiają jednak, że ekipa z Cristiano Ronaldo na czele na pewno zagra w barażach o awans do Euro 2020. Wezmą w nich udział po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu na mistrzostwa z kwalifikacji. Jeśli zdarzy się tak, że w dywizji będą mniej niż cztery drużyny (bo np. pozostałe już awansowały), to miniturniej zostanie uzupełniony o drużynę bez prawa do gry w barażach z niższej dywizji. W barażach w każdej dywizji zostaną rozegrane dwa półfinały, a potem zwycięzcy zmierzą się ze sobą w meczu finałowym (gospodarz będzie losowany). Zwycięzca każdego z czterech finałów wywalczy prawo startu w mistrzostwach Europy. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-31 marca 2020 roku. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ