Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tylko jeden piłkarz jest pewny gry w meczu Polska - Izrael. Jubileuszowy występ

W poniedziałkowy wieczór po raz pięćdziesiąty w biało - czerwonej koszulce ma zagrać w reprezentacji Łukasz Fabiański. Koszulka będzie specjalna, bo przygotowana na 100-lecie PZPN. "To dodatkowa motywacja" mówił nasz bramkarz o czekających go dwóch miłych wydarzeniach.

- Ja przed tym spotkaniem mam bardzo dobre nastawienie, gramy u siebie na Narodowym. Nie pamiętam meczu, w którym żeśmy tu przegrali. Przynajmniej w tym ostatnim czasie – mówił Łukasz Fabiański o czekającym nas starciu z Izraelem. To wicelider grupy G, a Polska choć w ostatnich meczach zbiera komplety punktów, to nie wygrywa łatwo i nie gra pięknie.

Zobacz wideo

Jubileusz Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski

Fabiański w poniedziałek będzie miał okazje do świętowania dwóch miłych jubileuszów. PZPNInternetPolska zagra w specjalnych koszulkach. On będzie natomiast strzegł naszej bramki po raz pięćdziesiąty.

- Te dwie okazje, te specjalne koszulki, to dodatkowa motywacja. To już się więcej nie powtórzy, więc miło będzie celebrować takie wydarzenie – przyznał bramkarz. Pytany o swoje najlepsze trzy wspomnienia związane z kadrą w szczegóły wdawać się nie chciał. - Mam nadzieję, że moje top 3 występów jeszcze jest przede mną. Najbardziej zapamiętałem chyba debiut, Od tego czasu minęło już ponad 10 lat i cieszę się, że ta reprezentacyjna kariera trwa dalej – mówił golkiper.

Biorąc pod uwagę, że jego debiut przypadł w marcu 2006 roku w starciu z Arabią Saudyjską, to Fabiański strzeże naszej bramki już 13. rok. Miło byłoby zachować w starciu z Izraelem czyste konto. Polak w związku z tym, że rywal ostatnio sporo strzela nie nastawia się jednak na to, że będzie miał dużo pracy. - Nie podchodzę do meczu na zasadzie przewidywania czy będzie dużo akcji rywala czy mało. Skupiam się na każdej kolejnej sytuacji. Czy obronię strzał rękami czy nogami, to po prostu muszę zatrzymać piłkę – mówił ze spokojem. Polska zagra z Izraelem o 20:45. Relacja na żywo w Sport.pl.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ